Святослав МІЗЕРНЮК
“Сходи до мети — твій шлях до перемоги…” Так починається пісня “Чемпіони”, виконана Віталієм Козловським, яка визнана офіційною Олімпійської збірної України на Іграх XXIX Олімпіади в Пекіні. Урочисті проводи спортивної делегації відбулися пізно ввечері 27 липня в Києві на майдані Незалежності.
З вітальним словом до спортсменів звернувся Президент України Віктор Ющенко: “Ви представляєте на Олімпіаді передовсім велику європейську державу, славний український спорт і свої власні амбіції. У Софії Київській Вселенський Патріарх освятив ікону Іісуса Христа, Спасителя світу… Маю велику честь передати вам, нашій олімпійській збірній делегації благословення Патріарха й сказати, що ця Ікона дарує необмежені можливості кожному українському спортсменові, який братиме участь у XXIX Олімпійських іграх. Щасливої дороги вам, переможних змагань та з перемогою повернутися додому. В добру путь!”
Зі справжнім святом спорту, яке через 12 днів стартує у Пекіні й об’єднає понад 5 мільярдів людей із різних куточків Планети, віншує президент Національного олімпійського комітету, Герой України Сергій Бубка: “Гідне місце на цьому спортивному форумі посядуть наші олімпійці. Вітаємо вас, справжніх героїв нації, які вибороли почесне право захищати честь країни на змаганнях найсильніших атлетів світу. Вся Україна вболіватиме за вас і серця мільйонів битимуться в унісон”.
Чемпіон XVII Олімпійських ігор з легкої атлетики у Римі Віктор Цибуленко передав спортсменам український прапор: “Дорогі наші олімпійці! Мені як членові Української академії спорту випала нагода привітати вас і побажати успіхів! Сам пройшов три Олімпіади й хочу дати вам три поради, але… передумав і назву лише одну — не запізнитися на старті, а ще краще — на фініші!.. Легкої посадки вам у Пекіні!”
Взявши з рук Віктора Цибуленка прапор, чемпіон Всесвітньої універсіади, багаторазовий чемпіон і рекордсмен України з легкої атлетики Сергій Демидюк звернувся до учасників свята: “Наша Олімпійська збірна з честю пронесе його на Іграх у Пекіні. Хочемо, щоб нас підтримала вся Україна. Вболівайте за нас!”
Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко переконаний, що з цієї хвилини разом зі спортсменами, які виходитимуть на Олімпійський старт у Пекіні, йтиме вся держава Україна: “Найголовніше для кожного — віра в перемогу, в свою країну та патріотизм і розуміння того, що за кожним із них є великий український народ! Хочу передати слова вітання від усього Кабінету Міністрів та прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Бажаю, щоб Українська олімпійська збірна виступила якнайкраще і довела, що український народ — це велика спортивна нація”.
Як символ любові, надії, натхнення та сподівань на все найкраще олімпійцям підносять вишиваний рушник — оберіг України. На емблемі нашої Олімпійської збірної цього року — двійко Лелечат, які полетять разом зі спортсменами до Пекіна…
Очевидно, що для кожного спортсмена Олімпійські ігри — це велика мета. Щоб відчути щасливу мить перемоги, заради неї віддають роки напруженої праці. Тому кращі із кращих, які здобули право представляти нашу державу, їдуть на ці змагання.
За олімпійські нагороди в Китаї змагатимуться 254 українських спортсмени, їм допомагатимуть 160 членів тренерського та іншого персоналу і 25 — офіційного штабу. Цьогорічна збірна України на Іграх у Пекіні має рекордну кількість спортсменів, адже на попередніх літніх Олімпійських іграх Україну представляли: в американській Атланті у 1996 році — 230 спортсменів, в австралійському Сіднеї в 2000 — 231 спортсмен, у грецьких Афінах у 2004 — 245.
Нині до Піднебесної їдуть сім Олімпійських чемпіонів минулих років, а також 97 атлетів, які успішно виступали на багатьох змаганнях впродовж останніх років. Українці змагатимуться у 28 видах спорту: бадмінтон, бокс, боротьба — вільна, греко-римська; важка атлетика, велоспорт-трек, велоспорт-шосе, веломаунтенбайк, веслування — академічне, на байдарках і каное; вітрильний спорт, гімнастика — спортивна, художня; дзюдо, плавання, плавання синхронне, кінний спорт, легка атлетика, стрільба — з лука, кульова, стендова; стрибки — на батуті, у воду; сучасне п’ятиборство, теніс, настільний теніс, триатлон, фехтування.
Українська держава фінансово заохочуватиме переможців олімпіади. Про це в інтерв’ю 5 каналу Юрій Павленко повідомив : “… Урядом затверджено розмір одноразових винагород: золота медаль — 500 тисяч гривень, срібна — 350, бронзова — 250.
А Президент майже удвічі збільшив олімпійські стипендії — для олімпійських чемпіонів, чемпіонів світу, чемпіонів Європи. Стипендії виплачуватимуть переможцю Ігор щомісячно у розмірі 15 тисяч гривень упродовж двох років. Це стосується також і тренерів, і є надзвичайно важливим підтвердженням того, що держава серйозно ставиться до своїх спортсменів та готова зробити все, аби вони разом із тренерами досягали максимальних успіхів для своєї країни.”
На урочистій церемонії відкриття Ігор XXIX Олімпіади в Пекіні український прапор нестиме найтитулованіша спортсменка збірної — чотириразова Олімпійська чемпіонка, Герой України, плавчиня Яна Клочкова.
На відкритті й закритті Олімпійських ігор збірна України крокуватиме у парадній формі: сині піджаки з жовтим кантом, білі брюки й жовті спідниці. Ця кольорова гама, за словами дизайнерів, виглядатиме досить ефектно під час телевізійної трансляції.
Як повідомляють у Національному олімпійському комітеті України, парадну олімпійську форму, — 600 комплектів її виготовили в Італії, — створила для української команди творча група компанії Bosco di Ciliegi. Розробляючи дизайн та ескізи парадної форми, фахівці консультувалися зі спортсменами, щоб максимально врахувати їхні побажання та пропозиції. Ця форма українських спортсменів виглядає сучасно: творці одягу переконані, що досягли мети. Вони сподіваються, що їхній одяг сподобається всім, хто вболіватиме за українську команду. А щоденним спортивним екіпіруванням наших олімпійців забезпечила компанія Nike.
Щоб українці почувалися на Олімпіаді в Китаї комфортно, 8 серпня, 8 року, о 8 годині, у 8 хвилин і 8 секунд ( 8 — щасливе число для Піднебесної) у Пекіні разом із відкриттям Олімпіади урочисто відкриють Український дім. Саме він стане рідною домівкою для спортсменів, тренерів та членів офіційної делегації. За повідомленням прес-служби Національного олімпійського комітету, над створенням “куточка України” в далекому Пекіні працювали справжні професіонали.
Як каже начальник Управління розвитку національного олімпійського руху НОК України Мирослав Грабовецький, дизайнери зробили все можливе, щоб якомога точніше передати колорит нашої держави, максимально розкрити український характер і щедрість душі. Організаційну допомогу надавало Посольство України в Китайській Народній Республіці.
Український дім діятиме впродовж Олімпійських Ігор та стане не лише місцем проведення урочистих заходів, а й затишною домівкою, де кожен зможе відпочити у комфортній атмосфері і, звісно, скуштувати страв національної кухні…
А ми в Україні будемо всі вболівати за нашу команду та чекати на її перемоги. Як там у згаданій пісні співають: “…Ми, усі ми — чемпіони, чемпіони, // Отже нам підкориться Олімп! // Наш золотий Олімп!”