З 25 вересня у музичних крамницях з’явився другий альбом вінницького гурту “ТІК” “ТиХИЙ”. У багатьох цей гурт у складі Віктора Бронюка (вокал, лірика, акордеон), Євгена Зикова (клавішні), Олександра Філінкова (барабани), Олексія Ліманця (бас-гітара), Яна Нікітчука (труба), Сергія Шамрая (тромбон), Олександра Пінчука (гітара) з кінця 2006 року викликає жвавий інтерес. Україна неоднозначно відреагувала на появу дебютної пісні гурту “Олені”, думки, як завжди, розійшлись. Хтось приписував пісні політичний підтекст, когось шокувала простота й наївність, але про пісню всі говорили, і в цьому була маленька перемога гурту “ТІК”. Цю пісню, як і багато нових, можна почути всюди: вона лунає з автомобілів, в офісах і просто на вулицях під гітару. А знамениті “Бєлиє рози” у виконанні гурту “ТІК”, стали запальною вінницькою полькою.
— Поза сумнівом, гурт “ТІК” — найяскравіше відкриття у постпомаранчевій українській музиці. Країна заговорила про вас після презентації пісні “Олені”, яка відбулася наприкінці 2006 року. Яким був ваш шлях до такої гучної прем’єри?
— Не скажу, що він був тернистим. Ми бачили мету, зібралася команда однодумців, і ніхто не слухав нічиїх порад — ми вперто працювали. У групи “ТІК” не було ні модного продюсера, ні протекції влади — лише наполеглива праця, віра у справу. Усе це робило шлях до поставленої мети значно коротшим.
— “ТІК” презентував свій дебютний альбом “ЛІТЕРАDYРА”, до якого увійшло 11 пісень та два бонусні відео. Чи сподівалися ви на такий успіх? Багато пісень молодь знає напам’ять, деінде навіть вигадують продовження текстів.
— Ми завжди прагнемо робити цікавий і високоякісний продукт. Наші пісні дають слухачеві сукупність образів, тож кожен може намалювати в уяві картинку. І доки людина творить, доти їй цікаво. Та мимоволі хочеться продовжити історію чи сюжет, і це в поєднанні з доступними соціальними темами наближає пісні до життя. У нашій творчості немає агресії.
— Ставлення до Ваших пісень неоднозначне: хтось вважає їх примітивними, хтось — непристойними. Як Ви самі характеризуєте власну творчість, якого результату мрієте досягти?
— Ми дуже любимо свою роботу і вкладаємо в неї сили і натхнення, тому цінуємо кожне досягнення і визнання гурту. А найвища мета нашої діяльності — вдячна аудиторія, яка приходить до нас на концерти.
— Чи берете Ви участь у віртуальних проектах, пов’язаних із популяризацією творчості гурту “ТІК”?
— У мене є сторінка в “Однокласниках”, а ось наші прихильники, наскільки мені відомо, достатньо активно спілкуються і “В контакті” і в ЖЖ і на Last FM.
— Як Вас сприймають колеги? Хтось допомагає, чи навпаки — ставить “палки в колеса”?
— Про це краще запитати у них самих. Не люблю порожньої балаканини. Для мене не має значення, хто і що говорить. Ми просто робимо свою справу.
— Всеукраїнський тур “Байки про оленів” наробив багато галасу навколо вашої творчості, створив масу легенд і чуток. А що запам’яталося вам, які цікаві ситуації траплялися, де вас найтепліше зустрічали?
— Дуже важко розповісти про тур кількома реченнями, про це можна було б говорити безкінечно. Це був наш перший тур, і кожне місто для музикантів було по-своєму цікавим і залишило безліч спогадів. А стосовно сприйняття, то майже всі концерти в рамках туру закінчувались “бісом”.
— Коли саме і де відбулася презентація нового альбому, скільки пісень увійшло до нього?
— Назвали його “ТиХИЙ”. До альбому увійшло 13 пісень та чотири бонусних відео. Презентація відбулася 25 вересня в київському клубі “Докер Паб”.
— Українська народна пісня “Ой піду я на гору крутую” стала хітом. Здається, спочатку Ви не планували включати її до нового альбому, чому змінили думку?
— Придбайте альбом і зрозумієте. Ми цю пісню давно співаємо, але якось товариш спитав, чому не виконуєм її на концертах. Ми вирішили поекспериментувати. Людям подобається. У пісні немає нічого такого, лише гра слів. Перед цією піснею я завжди роблю підводку, наприклад: люди, зараз може комусь щось здатись, але не поспішайте викликати міліцію.
— Чи плануєте вже з новим альбомом гайнути за кордон — в Європу, Росію чи Сполучені Штати? Може, спробуєте свої сили на “Євробаченні”?
— Ще не вирішили, поживемо — побачимо.
— Певно, вже маєте плани й на майбутнє. Є концепція третього альбому, пісні? Можливо, плануєте змінювати стиль?
— Спочатку презентуємо другий альбом, побачимо, як його сприймають слухачі. Потім вирішимо, що робити далі, час покаже.
— Що Ви побажали б українській громаді? Де, на Вашу думку, заховано ключі від добробуту українців?
— Не мрійте все своє життя, а хоч раз поживіть у своїх мріях, але зробіть для цього що-небудь. А ключі — в руках кожного з нас.
Розмовляв Євген Букет