РАЗОМ З ДЕРЖАВОЮ РОСТЕМО І МИ

Олена ТУНІК,

голова МГО “Молода Просвіта”

Київське обласне товариство

 

1997 року товариство “Просвіта” почало активно розбудовувати молодіжне крило, і в березні з’явилося Київське обласне об’єднання “Молода Просвіта”. Головою його став Олекса Юрченко. Переважна більшість заходів тоді відбувалася спільно з іншими молодіжними організаціями: Пласт, СУМ, “Тризуб”, “Молодий Рух”, МНК.

20 червня 2000 року зареєстрували Київське обласне товариство “Молода Просвіта”. До 2001-го його очолював Руслан Фадєєв, потім Олег Дрегало. Тоді почали виникати місцеві осередки: 30 січня 2002 року в селі Грузькому Макарівського району — сільський, а 27 липня на його базі — Макарівський районний осередок “Молодої Просвіти”, який став першим підрозділом всеукраїнської організації.

Одразу після заснування Гружчанського осередку відкрили школу брейк-дансу, проводили зустрічі з відомими людьми краю, реалізували низку проектів, зокрема “молодіжний круглий стіл”, щомісячну сторінку “Я — молодий!” вміщували у районній газеті “Макарівські вісті”.

Ще один осередок засновано у Фастові. Молодь брала активну участь у заходах товариства “Просвіта”, конкурсах письмових робіт, долучалася до випуску інформаційного бюлетеня “Просвітянин Фастівщини”, вшановувала пам’ять борців за волю України.

2003-го і в Білій Церкві відбулися установчі збори “Молодої Просвіти”. Виникли Обухівський і Васильківський районні осередки, які, на жаль, довго не проіснували.

Коли головою організації став Євген Букет, вона активізувала роботу. Він виступив у прямому ефірі каналу “Культура”. Це була перша нагода представити обласну “Молоду Просвіту” широкому загалові.

Організація брала участь у таборі юнацтва Спілки української молоді в Україні. Спільно з обласним “Молодим Рухом” працювала на форумі демократичних сил Київщини у Білій Церкві та зустрічі з Віктором Ющенком у Фастові.

2004-го “Молода Просвіта” та об’єднання громадян “Товариство КОЛО-РА” уклали угоду про співпрацю в галузі розвитку патріотичного виховання молоді та створення історико-археологічного культурно-просвітницького комплексу в с. Улянки Кагарлицького району Київщини. У березні 2005 року створено Окремий Київський козацький курінь “Молода Просвіта” імені митрополита Андрея Шептицького Міжнародної Асоціації “Козацтво”. Тоді само “Молода Просвіта” вступила й до Київської обласної спілки молодіжних та дитячих організацій.

У 2006—07 роках МГО “Молода Просвіта” КОТ уже під керівництвом Тетяни Чайки двічі поспіль перемагає в обласному конкурсі проектів програм, розроблених молодіжними і дитячими громадськими організаціями.

2007 року до лав “Молодої Просвіти” долучилися “Спілка творчої молоді Переяслава”, Тетіївська районна дитяча громадська організація “Соняшник”. 4 листопада під керівництвом обласного товариства створено мережу патріотичних організацій свідомої молоді Київщини для об’єднання, обміну досвідом, інформацією, проведення спільних заходів. До неї увійшло 20 міських і районних організацій Київщини.

“Молода Просвіта” зверталася з  пропозиціями до місцевої влади, зокрема до голови Фастівської РДА — з проханням демонтувати пам’ятник Леніну, і депутати міськради підтримали пропозицію.

Путівником у діяльності організації була газета “Молодіжний ЛистОК”, яку створив 1997 року Олекса Юрченко. Серед “листоківців” – відомі нині журналісти Людмила Щербань (заступник редактора), Віра Перцова, виконавчий продюсер “Євробачення-2005” Павло Грицак. Член головної ради ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка професор Іван Ющук спершу сам вичитував матеріали. З 2005 року вона виходить регулярно як “газета молоді Київщини”, її фінансують з обласного бюджету. На шпальтах газети публікували матеріали молодих творчих особистостей, які дотримувалися життєвого гасла “Для щастя України — живемо щодень!” На 10-річчя “Листка” ювілейний номер вийшов повнокольоровим.

У вересні 2008 року на позачерговій конференції переобрано керівні органи організації. Згодом прийнято рішення і подано заяву до Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка з пропозицією надати статус колективного члена ВУТ “Просвіта”. Це важливий крок у контексті святкування 140-річчя “Просвіти” і сигнал для молодих просвітян усієї України об’єднатися з Товариством. 22 жовтня Київському обласному товариству “Молода Просвіта” було урочисто вручено Свідоцтво колективного члена “Просвіти”. Рішенням ради “Молодої Просвіти” затверджено нову символіку організації — герб, який розробив заслужений художник України Анатолій Марчук.

11 років поспіль Київське обласне товариство “Молода Просвіта” відроджує найкращі традиції “Громади”, “Просвіти” та “Молодої Просвіти імені митрополита Андрея Шептицького”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment