ПОЕЗІЯ І МУЗИКА — ЇЇ КРИЛА

Ніна ГНАТЮКПро виховання учнів і студентів засобами мистецтва — поезією, музикою, народною творчістю — педагоги зараз майже не говорять. Здебільшого бідкаються — катастрофічно не вистачає коштів. Зовсім інакша ситуація в Ірпінському економічному коледжі. Тут розуміють: кожна людина, хоч би де вона працювала, має бути гармонійно розвиненою. А тому дбають про патріотичне, естетичне виховання студентів. Українська мова, література, історія, іноземні мови тут є недругорядними предметами, хоч навчальний заклад готує спеціалістів різного фаху: облік, аудит, обслуговування комп’ютерних систем і мереж.Приємно було оглянути музей народного мистецтва, який тут називають “Українською світлицею”. Стародавні килими, рушники і вишиванки, брилі й постоли, кухонне начиння, яким користувалися ще наші прабабусі, картини, намальовані сільськими малярами-самоуками, колиски та інші вироби з лози — чого тільки нема у цьому яскравому морі кольорів, світлому і чистому народному домі!Не просто директором, а доброю і гостинною господинею музею коледжу й “Української світлиці” з пошаною називають Зою Полікарпівну Кириченко.Педагог з майже піввіковим стажем пишається тим, що “Українська світлиця” є не просто місцем для збереження старовинних фотографій, предметів народного вжитку. Саме тут молодь поглиблює свої знання з історії, народознавства, вчиться розуміти красу, шанувати традиції.Ірпінці пишаються, що в їхньому коледжі виступало чимало відомих в Україні людей — Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, громадська діячка Слава Стецько, олімпійська чемпіонка Стелла Захарова, співаки Валентина Степова, Марійка Бурмака й Олег Скрипка, письменники Борис Олійник, Микола Луків, Оксана Забужко, Юрій Покальчук, кінорежисер Микола Мащенко, народні депутати України Лілія Григорович і Ксенія Ляпіна. У коледжі побувало чимало іноземних делегацій. І до організації всіх цих зустрічей причетна генератор цікавих ідей, відмінник народної освіти З. Кириченко. Мені пощастило побувати у коледжі на літературно-мистецькому вечорі “Є тисячі доріг, і лиш одна — твоя”, де талантами порадували молоді співаки, танцюристи, музиканти. Вони не лише продемонстрували перед викладачами і гостями свою майстерність, а й піднесли гарний дарунок ювілярці — Зої Кириченко. Директор коледжу, кандидат економічних наук Сергій Михайлов, викладачі й студенти, члени родини — всі дякували Зої Полікарпівні за добре серце і невтомну енергію, педагогічний хист і невичерпну материнську любов, яку вона дарує не лише власним дітям, а й сотням вихованців.Співав студентський ансамбль “Литаври”, вітав ювілярку прославлений квартет “Явір”. А Зоя Полікарпівна, щира, скромна, усміхнена, приймаючи квіти і побажання, дякувала долі, що має щастя вже півстоліття бути вчителькою, нести людям високе і світле Українське слово, бути причетною до творення краси.

Поділись і насолодись:
 • Blogosvit
 • del.icio.us
 • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MyNews
 • Роздрукуй на пам’ять!
 • Technorati
 • TwitThis

Related posts

2 Thoughts to “ПОЕЗІЯ І МУЗИКА — ЇЇ КРИЛА”

 1. Валентин

  Не думаю, що все так романтично. Це обгортка. А насправді, благодійні внески з абітурієнтів, регулярні побори, хабарі на сесіях. Це мабуть написано не про наш коледж.

 2. Світлана

  Студентів тут виховують поборами та хабарами, розкраданням благодійних внесків, які під примусом сплатили абітурієнти. А не поезією, музикою та народною творчістю. Що такі діячі, як Марійка Бурмака й Олег Скрипка, письменники Борис Олійник, Микола Луків, Оксана Забужко, Юрій Покальчук та інші, є представниками партії Наша Україна і на ці зустрічі студентів зганяють, попросту знімаючи з пар. Однопартійці директора коледжу, кандидата економічних наук Сергій Михайлова, з приходом нового Президента розбіглися. А Сам колишній кучміст вже обрався до Ірпінської міської ради від Партії Регіонів, застосувавши масштабні фальсифікації на колежанській виборчій дільниці, зі ганянням студентів, збиранням бюлетенів, підправлянням протоколів. Де ж мораль, все те світле? Я пробачаюсь, але таку хвальбу бандиту могла написати лише безсовісна людина .

Leave a Comment