Національна презентаційно-рейтингова програма “Діловий імідж України. Національні досягнення” представляє номінанта золотої відзнаки “Визнання року — 2009” — Колонщинську сільську раду, що на Київщині.
Колонщинська сільська рада — це чотири села (Миколаївка, Мар’янівка, Березівка та Колонщина) з надзвичайно багатою та цікавою історією, яка сягає корінням у Х—ХІІ століття. Зокрема, на південний схід Колонщини, неподалік від нинішньої автомагістралі Київ—Чоп, далекого 1240 року відбувалися запеклі бої з монголо-татарською ордою, яку очолював хан Батий. Батиїв намет розташовувався на горі, яку відтоді називають Батиєвою.
Час і люди докорінно змінюють усе навколо. Невпізнанно змінюється і Колонщина. На території цієї історичної місцевості на площі 48 га компанія “Європоліс Проперті Холдинг” розпочала будівництво Київського логістичного центру. В мальовничому місці, що навпроти, на площі 290 га будується котеджне містечко “Олімпік-Парк” із соціальною інфраструктурою. Усього компанія “Траверз—Буд” планує збудувати 1 130 котеджів, 300 з яких буде введено в експлуатацію вже 2009 року. Активно будуються котеджні містечка “Лелечий хутір”, “Козирна карта”, “Березовий гай”. У селі Колонщина на площі 56 га компанія “Сучасні технології будівництва” планує збудувати багатофункціональний комплекс громадських споруд, зокрема аквапарк й акваріум з морською водою, ковзанку, готель на 290 номерів, торговельно-розважальний комплекс з паркінгом на 12 тис. машиномісць, парк атракціонів з басейном тощо.
Відчутні зміни на території Колонщинської сільської ради відбулися з обранням у квітні 2006 року її головою Юлії Пелешок. Передусім сільська рада заснувала комунальне підприємство “Колонщина-сервіс”, яке нині працює вже на повну потужність. Підприємство має власну техніку: сміттєзбиральну машину МАЗ, екскаватор “Борекс”, асенізаційну машину тощо. Безперебійно діє водомережа свердловини, налагоджено вивезення сміття, упродовж двох років прокладено п’ять кілометрів асфальтованих доріг між селами і три кілометри твердого покриття в с. Мар’янівка. 2007 року на всіх вулицях Колонщини, Мар’янівки та Березівки з’явилося освітлення, капітально відремонтовано Будинок культури і сільську бібліотеку, закуплено нові меблі й обладнання.
Мешканцям Колонщини не давало спокою те, що їхню школу збудовано на місці колишніх поховань, тому було вирішено освятити це місце, віддаючи шану померлим односельцям. Поруч зі школою встановлено триметровий хрест, біля якого в молитві схилилися два янголи. Цей пам’ятний знак “З повагою живі — спочилим” було відкрито 21 травня 2007 року.
Важливий напрям роботи сільської ради, очолюваної ентузіастом добрих справ Юлією Пелешок, — робота з неблагополучними сім’ями. Залучено до співпраці проект Євросоюзу “Кожній дитині в Україні”. Сільська рада надає матеріальну допомогу багатодітним сім’ям, завершує капітальний ремонт чотирьох квартир, одну з яких вона надала багатодітній родині, а ще дві — дітям-сиротам. Завершується будівництво дитячого садочка “Капітошка” площею 461 кв. м, відкриття якого планують наприкінці року.
Дбають працівники сільради і про духовність односельців. У березні 2008 року відбулося освячення наріжного каменя церкви святого апостола Іоана Богослова в селі Колонщина. 2009 року планують завершити будівництво і розпочати внутрішні роботи.
У Колонщині прагнуть створити якнайкращі умови для організації дозвілля мешканців. Так, у Будинку культури працюють народний ансамбль “Берегиня” і дитячий ансамбль “Полісяночка”. У приміщенні місцевої школи 1 вересня 2008 року, в День знань, було відкрито єдину на Київщині сільську картинну галерею. За допомогою майстра пензля Анатолія Марчука тут зібрано експозицію з 30 картин українських художників.
Натхненниця усіх цих справ, безперечно, — сільський голова Юлія Василівна Пелешок. Народилася вона на Хмельниччині, а живе й працює на Київщині, яка стала їй рідною, тому Юлія Василівна прагне, щоб у її теперішніх односельців життя ставало дедалі кращим. Зусилля Юлії Пелешок не залишилися непоміченими. Серед її нагород — дипломи й відзнаки “Патріот Київщини” Київської облдержадміністрації (2007—2008 роки), орден і грамота Священного Синоду Української Православної Церкви на честь святкування 1020-річчя хрещення Русі, диплом і почесна відзнака Всеукраїнського проекту “Національні лідери України”. Одна з найдорожчих нагород для Юлії Василівни — медаль “Захисникові Вітчизни” за участь у війні в Афганістані.