Надія КИР’ЯН
Загубилося в лісах поблизу Києва невеличке село Бобриця. Можливо, саме тому тут збереглися народні традиції. Досі існує звичай: дівчата йдуть запрошувати друзів і родичів на весілля, обов’язково вдягаючись у національне вбрання. За ініціативою сільської ради та самобутнього театру етнічного мистецтва “Човен”, який працює на базі музею Івана Гончара, в Бобриці втретє відбувся Міжнародний фестиваль традиційної культури “Рожаниця”.
Розпочалося дійство освяченням довжелезного полотна Дерева Єдності Київщини, яке розмалювали діти під час першого етапу святкування в Києві в Церкві Богородиці Покрови на Подолі. Наступного року організатори свята планують виготовити й освятити Дерева Єдності ще п’ятнадцятьох областей.
На чільному місці на майдані символ фестивалю — велике мальоване Дерево Роду, на кожному з листочків якого діти написали власний родовід. На одному макеті Дерева — вишиті рушники, давні портрети сільських родин, під ним — сімейні альбоми, які розглядають учасники дійства. Ще на одному розвішані цукерки, які діти знімали впродовж свята.
У традиційних майстер-класах охочі могли навчитися виготовляти ляльки, розписувати писанки, ліпити з пластиліну й розмальовувати різноманітні фігурки. А в палатках можна було придбати вироби народного мистецтва: глечики, вишиті сорочки, тканий полотняний одяг, плетені брилі, корзини тощо.
На чільному місці у програмі гуртів були весільні обряди.
За єднання українського роду висловилися відомі етно-рок-гурти “Астарта і Неділя”, “ДримбаДаДзиґа”, “ДахаБраха”, “Тарута”, Катя Чілі та інші.
Особливо приємно, що на святі було багато дітей і молоді, що вони долучилися до традиційної культури свого народу.