Федір ПОЛЯНСЬКИЙ
Наука твориться сьогодні: в полеміці на конференціях, на сторінках монографій, посібників, словників і у фахових журналах. Важливе місце у полі української науки займає всеукраїнський науковий журнал “Мандрівець”, що є спільним проектом Національного університету “Києво-Могилянська академія” та видавництва “Мандрівець” і включений до переліку наукових фахових видань зі спеціальностей філологія, історія, філософія.
Згідно зі структурою журналу, візитівка кожного числа — розділ “Ілюстрації”, де подано розширений анонс резонансних наукових, науково-популярних, публіцистичних розвідок українознавчої тематики.
Найґрунтовніший розділ “Наукові виклади”. Тут друкують результати дисертаційних досліджень з філології, філософії, історії та інших галузей науки.
У розділі “Історія України” подано дисертаційні напрацювання, які тематично поділено на ті, що стосуються XVIII—XIX і ХХ ст.
Філологічні науки мають рубрики: “Фольклористика”, “Літературознавство”, “Мовознавство”. У фольклорній розвідці С. Маховської “Міфологічна семантика традиційної народної іграшки” зосереджено увагу на витоках і семантиці народної іграшки українців.
Пріоритетними розділами розвитку журналу є “Рецензії та огляди”, де публікуються рецензії й монографії, огляди книжок, і “Хроніка та інформація”. Хроніка наукового життя — це аналіз наукових заходів, що відбулися в Україні або за її межами, але з проблем українознавства.
Журнал “Мандрівець” відслідковує основні віхи наукового життя, надає сторінки для публікацій науковців як для апробацій результатів дисертаційних досліджень, так і для рецензій, оглядів книжок і аналітики наукового життя (конференцій, пленумів, семінарів, “круглих столів”). Крім того, на базі редакції науковці зможуть надрукувати власні монографії, довідники, посібники й словники.