НОВИЙ КУРС УКРАЇНИ

проголосила на зустрічі з українськими і закордонними журналістами прем’єр-міністр і кандидат у президенти України Юлія Тимошенко. З ним вона йде на другий тур виборів, впевнена в перемозі

Перший тур президентських виборів в Україні, як і прогнозували, виграли з великим відривом від інших кандидатів на посаду Президента Віктор Янукович і Юлія Тимошенко.
Але ще до того Юлія Тимошенко провела у Виставковому центрі столиці на Лівобережжі зустріч із журналістами за участю представників дипломатичного корпусу, де виголосила свої основні програмові позиції, з якими йтиме на другий тур і добиватиметься перемоги. Ці програмові засади Юлія Тимошенко проголосила як новий курс, який пропонує Україні в разі обрання її Президентом. Зустріч так і називалася: “Новий курс України починається”.

Петро АНТОНЕНКО

У Новому курсі виокремлено п’ять пріоритетів. А саме:
1. Побудова демократичної держави, де було б покінчено із всевладдям олігархічних кланів.
2. Входження у провідну тридцятку країн планети за Індексом людського розвитку. Нагадаємо, що цей Індекс — прийнятий у світі рейтинг рівня життя громадян, розвитку суспільства, він визначається за 120 параметрами. Нині Україна за цим Індексом перебуває на 85-му місці.
3. Повна енергетична незалежність України.
4. Значне підвищення рівня медицини, науки, освіти в державі, де за попередні 18 років у цій сфері не було зроблено майже нічого.
5. Вступ України протягом п’яти років, тобто часу каденції наступного Президента, до Європейського Союзу.
Далі Юлія Володимирівна детально проаналізувала нинішню ситуацію в Україні й названі нею пріоритети. Стосовно першого пріоритету, то основним є гасло “Порядок у владі — порядок у країні”. Йдеться про усунення нинішньої олігархії. Тут головні два завдання. Перше — конституційна реформа. Ключове питання: якою повинна бути держава — президентською чи парламентською? І тут вирішальне слово має сказати народ шляхом опитування чи референдуму.
Друге завдання — судова реформа: створення вільного доступу громадян до суду, посилення відповідальності суддів.
Важливу роль відведено реформі засобів масової інформації. “Без свободи слова, як і без свободи правосуддя, я не бачу вільної України”, — наголосила прем’єр-міністр.
Щодо енергетичної незалежності України Юлія Тимошенко назвала важливим досягненням її уряду повернення державі величезних газових родовищ шельфів Чорного й Азовського морів, які прагнули “прихватизувати” деякі наші й закордонні олігархи. Цих запасів Україні вистачить на сотні років, наголосила вона. Важливо також, що за попередній рік Україні вдалося значно зменшити споживання купленого в Росії газу.
А загалом газ значною мірою треба замінити власним українським вугіллям. Уряд багато зробив для підтримки вугільної галузі України, зокрема відновлюючи закриті попереднім урядом шахти. Крім того, Україна бере курс на розвиток альтернативної, відновлюваної енергетики.
Говорячи про підвищення Індексу людського розвитку, соціальну сферу, Ю. Тимошенко зазначила: планується нарешті почати видавати людям дивіденди на так звані ваучери, які українці отримали у перші роки приватизації. Їх мають аж 12 мільйонів співгромадян. Рівень пенсій буде доведено до 60—80 відсотків рівня зарплат, як у розвинених країнах. У медицині уряд вже розпочав реформи. За два роки заплановано здійснити переоснащення медичних закладів найсучаснішим обладнанням. Буде завершено перехід на страхову медицину.
Щодо ставлення до державної мови Юлія Тимошенко заявила: “Моя позиція є однозначною: Україна мусить мати єдину, свою державну українську мову. Неприпустимо як нації навіть думати про будь-які інші формати”. На її переконання, народ, який має власну мову, має душу. І далі: “Ми живемо в Україні, ми дихаємо Україною і мусимо розмовляти українською”.
Важливою складовою зустрічі став телеміст, який з’єднав зал Виставкового центру з усією Україною. Першим було включення з міста Новодністровська Чернівецької області, з щойно відкритої Дністровської гідроакумулюючої електростанції, найбільшої в Європі. Торік нарешті було завершено її будівництво, яке тривало 26 років.
Наступним було включення з Харківського авіаційного заводу, одного з двох наших авіагігантів, що, як і Київський завод, знову запрацював після тривалого простою. Завдячуючи цьому Україна увійшла в першу п’ятірку авіабудівних країн світу.
Включення з Одеси порушило одразу дві теми. Перша стосувалася того, що уряд вберіг від “прихватизації”, за суттю, рейдерського захоплення, Одеську кіностудію. Прем’єр-міністр наголосила, що українське кіно й надалі розвиватиметься і створюватимуться нові фільми, насамперед пов’язані з нашою історією. Друге питання стосувалося щойно затвердженої урядом програми розвитку Одеського реґіону. Юлія Тимошенко пояснила, що йдеться про здійснення нової програми уряду “Сильна громада — сильна держава”, згідно з якою підписуються угоди між урядом і реґіонами України, передбачено значну державну підтримку областям.
Телеглядачі побували завдяки телемосту й на шахті в місті Ровеньках Луганської області, одній з тих, що майже зупинилися, коли главою уряду був Янукович, і запрацювали завдяки уряду Юлії Тимошенко. Відповідаючи на запитання шахтарів про перспективи галузі, Юлія Тимошенко зазначила, що за два роки її уряд не закрив жодної шахти, і вугільна галузь у майбутньому розвиватиметься.
Ще одним цікавим включенням став телеміст зі Львовом, зі знаменитим оперним театром. За сприяння уряду театр нещодавно вступив до Європейської спільноти оперних театрів. Коли делегація цієї організації приїхала до Львова для інспектування театру, то була приємно вражена рівнем мистецтва.
Під час цієї тривалої зустрічі прем’єр-міністрові довелося відповідати й на чимало гострих запитань. Так, журналіст англійської газети “Дейлі телеґраф” запитав, чи є Юлія Тимошенко прихильником політики постійної критики Росії. На це вона відповіла, що надає перевагу не критиці сусідніх держав, а принциповому відстоюванню перед ними інтересів України, зокрема й перед Росією. І навела приклад, як Янукович-прем’єр уклав невигідні для України угоди з Росією щодо використання українських газосховищ і нашої газотранспортної мережі.
Відповідаючи на запитання про присвоєння Януковичем урядової резиденції в Межигір’ї, Юлія Тимошенко зауважила: “Поки буде клептоманія високопосадовців, в України нема шансів на справжні перетворення”. Клептоманією, як відомо, називають хворобливий потяг до крадіжки. А заяви Януковича, що резиденцію він і не думає віддавати, охарактеризувала як свідчення браку відповідальності політиків перед законом і народом.
Завершуючи зустріч, Юлія Тимошенко знову наголосила на потребі побудови демократичного суспільства з відповідальністю влади перед народом. Для цього вона ініціює скасування депутатської недоторканності, прийняття закону про опозицію. Проголошуючи новий курс України, Юлія Тимошенко зазначила, що багато його положень уряд, БЮТ уже зараз намагаються втілювати в життя.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment