РУХАТИСЯ ДАЛІ ОБ’ЄДНАНИМИ СИЛАМИ, ГОЛОСУВАТИ ЗА УКРАЇНСЬКУ ПЕРСПЕКТИВУ

Вибори відбулися, вибори попереду: українців чекає другий тур, який відбудеться 7 лютого 2010 року.
Коли версталося третє січневе число “Слова Просвіти”, ЦВК ще продовжувала приймати протоколи з мокрими печатками від дільничних виборчих комісій, на підставі яких буде прийняте остаточне рішення. Офіційні результати, як припускає голова ЦВК Володимир Шаповал, мало відрізнятимуться від електронних даних, які нині широко оприлюднені в мас-медіа. Отже, кількість виборців, які взяли участь у голосуванні по Україні — 24 586 951.
Список кандидатів очолює Віктор Янукович — 35,32 %, або 8 686 272 виборці. Юлії Тимошенко віддали свої голоси 25,05 %, або 6 159 431 виборець. Третє місце посів Сергій Тігіпко — 13,05 %, четверте — Арсеній Яценюк — 6,96 %, а чинного Президента України підтримали 1 341 495 виборців, або 5,45 %. За Олега Тягнибока проголосувало близько 353 тисяч виборців. Не підтримали жодного кандидата — 2,20 %.
На своїх прес-конференціях лідери перегонів Віктор Янукович і Юлія Тимошенко подякували виборцям за підтримку і заявили про готовність вести перемовини з іншими претендентами: С. Тігіпком, А. Яценюком, В. Ющенком, А. Гриценком і т. ін.
Звісно ж, автоматичної передачі голосів їхніх симпатиків лідерам перегонів очікувати не варто: кожен з нас має діяти самостійно, думаючи не лише про власні розчарування й нарікання, але й про майбутнє України. Перед другим туром виборів почуємо заяви Юлії Тимошенко і Віктора Януковича з чітко розставленими акцентами в передвиборних програмах, але вже сьогодні розуміємо: якщо демократичні сили і виборці об’єднаються, шанси прем’єра Юлії Тимошенко зростають, вона реально може виграти. За прогнозом керівника фонду “Демократичні ініціативи” Ірини Бекешкіної, Юлія Володимирівна здатна отримати додаткові 18 % голосів виборців, тоді як її суперник “вибрав” майже все, на що розраховував.
Звичайно ж, електорат хотів би побачити й почути дебати В. Януковича і Ю. Тимошенко, від яких переможець першого туру продовжує ухилятися, бо значно програє Юлії Володимирівні в системності й яскравості викладення думок і переконань.
Поки що ж обоє претендентів зробили заяви на користь європейського розвитку України. У Ю. Тимошенко це звучить так: “Демократичні сили будуть об’єднані. Розумію тих, хто голосував за Тігіпка та Яценюка. Люди, які голосували за Тігіпка, ніколи не підтримають Януковича. Вони хочуть змін, і я зможу їх забезпечити. Я розумію тих, хто голосував за Ющенка. Вони хочуть, щоб Україна відбулася як європейська держава. Щоб ніякого зворотного процесу в історії не відбулося. Я забезпечу такий шлях. Я відкрита для переговорів із демократичними кандидатами. Разом ми маємо підтримку 60 відсотків людей. Тому завдання демократичних сил — зробити так, щоб в другому турі на жоден голос більше Янукович не отримав. Кожен додатковий голос, який може піти з демократичного табору, буде просто незрозумілим”.
Ми звернулися за коментарем до голови ВУТ “Просвіта”, народного депутата України Павла Мовчана:
— Я не можу собі припустити, що у владу повертається Дмитро Табачник, аби керувати гуманітарною сферою України, яку він ненавидить, що й продемонстрував останніми своїми книгами.
Я уявляю оту більшість, яку сформує у ВР В. Янукович, що зреалізує мовні проекти, запропоновані українофобом В. Колісніченком. Не називатиму всіх тих, кого ми вже знаємо, як і їхнє “пільгування” українських інтересів кілька років тому. Тому апелюю до всіх просвітян: голосуймо в другому турі розумом, а не серцем, як це було в першому турі. Закликаю всіх усвідомити важливість цього відповідального історичного моменту і не дати прийти до влади відверто антиукраїнським силам! Наш обов’язок — прийти на вибори 7 лютого і підтримати українську перспективу.

Інф. “Слова Просвіти”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment