НОВИЙ МУЗЕЙ ДЛЯ КОЗАЦЬКИХ МОГИЛ

Євген ЦИМБАЛЮК,
Рівненська обл.

Музей “Козацькі Могили” у селі Пляшева на Рівненщині — це цілісний історико-архітектурний комплекс, до якого разом із Свято-Георгіївським храмом-пам’ятником, Михайлівською церквою XVII століття, монументами, пам’ятними місцями, пов’язаними із визвольними баталіями козацького війська під проводом гетьмана Богдана Хмельницького входить краєзнавчий музей. Він розташований у колишній монастирській споруді, яку за радянських часів використовували і як кролеферму, і як лікарню… Отже, назріла нагальна потреба в тому, аби приміщення для музею було масштабнішим, сучаснішим і водночас історично значимим. Тож зроблено ще один крок у цьому напрямі.
Рівненська творчо-виробнича фірма “Архсервіс” презентувала керівництву області й громадськості проект майбутнього музею Національного історико-меморіального заповідника “Поле Берестецької битви”. Голова облдержадміністрації Віктор Матчук повідомив, що орієнтовна вартість реалізації проекту, тобто побудови музейного комплексу, становитиме 30 мільйонів гривень. Оскільки заповідник має статус національного, то, на думку керівника області, фінансування спорудження музею повинно забезпечуватись із державного бюджету.
За словами директора фірми “Архсервіс” Валентина Дем’янова, можливий музейний комплекс із двох корпусів розташується із західного боку монастиря, напроти головного входу до заповідника. У південному розміщуватиметься експозиція з діорамою битви та десятьма експозиційними залами. У північному корпусі заплановано службові приміщення, бібліотеку, конференц-залу й велику виставкову залу. Між корпусами буде влаштовано склепіння, в яке проглядатимуться з двох боків монастир і пам’ятник козакам, а над склепінням заплановано перехід, який єднатиме обидва корпуси і слугуватиме оглядовим майданчиком. Аби нова споруда гармонійно вписалася в архітектурний ансамбль, який існує, приміщення музею заплановано побудувати в стилі українського бароко. Біля нього розташуються атрибути козацького війська.

Related posts

Leave a Comment