ПРОДАЛИ КМДА З МОЛОТКА

А що ще робити?

Олесь ДМИТРЕНКО

Влада Києва полюбляє влаштовувати новорічні сюрпризи. Минулий рік розпочався спробою позбавити приміщення найстаріше видавництво України — “Дніпро”, а зараз чиновники вкотре взялися за книгарню “Сяйво”, розташовану в центрі столиці. Напередодні 2010-го книгарі з подивом довідалися, що приміщення, яке вони орендують майже 50 років, було продано з аукціону ще 16 вересня 2009 року — без оголошення у ЗМІ, без відома книгарні, з порушенням усіх постанов уряду, Верховної Ради і Президента, які забороняють виселяти заклади культури й книгарні. Більш того, до книгарні перед аукціоном не приходили ані працівники БТІ, ані оцінники, а це означає, що продаж відбувався за фіктивним техпаспортом і фіктивним актом оцінки.
Працівники книгарні звернулися по захист до громадськості, влади і ЗМІ.  Прокуратура опротестувала результати аукціону, та не хоче розслідувати факт фальсифікації документів, на підставі яких було його проведено,  а саме техпаспорта й акта оцінки.
У відповідь на незаконні дії київської влади зі знищення культурної інфраструктури міста представники громадськості Києва вирішили провести акцію протесту — аукціон з продажу приміщення КМДА (Хрещатик, 36), яке, згідно із законодавством, належить громаді Києва.
Аукціон викликав неабиякий ажіотаж серед представників преси і  громадських організацій Києва: приміщення книгарні ледь вмістило охочих її підтримати. Поборотися за будівлю КМДА, стартова ціна якої склала 200 гривень, виявили бажання близько десяти потенційних покупців. У результаті торгів, які вів Віталій Капранов, будівлю КМДА було продано за 2800 гривень науковцеві та громадському діячеві Ярославу Биструшкіну. Новоспечений власник отримав від керівників книгарні акт купівлі-продажу й пообіцяв, що передасть приміщення організаціям та установам, які постраждали від дій влади: виселеним видавництвам, книгарням, галереям. Колектив магазину має намір витратити отримані від аукціону гроші на закупівлю книжок для міських бібліотек.
“Звісно, приміщення КМДА коштує дорожче. Але ми розуміємо, що новому власникові доведеться провести там дезінфекцію, дератизацію, кликати священиків, ребе, верховного ламу, виганяти злого духа, що там оселився. А це дорого. Тому стартова ціна приміщення Київради — 200 гривень, — іронізує письменник і редактор газети “Друг читача” Віталій Капранов. — Тим більше, що й квадратні метри книгарні “Сяйво” продали за заниженими цінами, менше ніж коштує квадратний метр будь-якої “хрущівки” на околиці Києва”.
Організатори імпровізованого аукціону сподіваються, що мерія Києва впродовж місяця звільнить приміщення за адресою Хрещатик, 36, поступившись місцем його новим власникам.
Звісно ж, ця акція — вияв того абсурду, який уже давно став нашим київським повсякденням: усе, що становило особливий, духовний колорит української столиці — магазини “Ноти”, “Поезія”, видавництва, — стали пристановищем скоробагатьків, філіями банків, модними бутіками і т. п. Книголюби, письменники, музиканти, артисти не цікавлять ні міську владу, ні мера Черновецького. Що ж, можливо, й варто на цинізм  грошолюбів відповідати гоголівським сміхом, аби зворушити їхні ситі, але давно мертві душі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment