СТВОРЮЮТЬ МОЛОДІЖНІ РАДИ

Євген БУКЕТ,
голова організаційного комітету з підготовки до створення Всеукраїнської молодіжної ради “Просвіти”

Положення про діяльність молодіжної ради “Просвіти”, створення якої підтримала головна рада ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, затверджене Центральним правлінням Товариства.
Відтепер при кожному об’єднанні “Просвіти” (від сільського до обласного) буде створено молодіжні ради. Їх сформують молоді активісти “Просвіти” (не старші 30 років). Головне завдання молодіжних рад — залучення молоді до лав Товариства, організація та проведення його заходів.
Долучайтеся до обговорення засад діяльності молодіжної ради “Просвіти”! Запрошуємо лідерів всеукраїнських і місцевих молодіжних громадських організацій, громад студентського самоврядування, які поділяють просвітянські ідеї й готові об’єднатися в діяльності молодіжної ради “Просвіти”.
У спільно визначений день і час відбудеться засідання Всеукраїнської молодіжної ради “Просвіти”, яка обере керівні органи.
З установчими документами про діяльність ради можна ознайомитися на Інтернет-сторінці http://molodaprosvita.at.ua/blog/
Ваші зауваження і пропозиції щодо організації роботи молодіжних рад чекаємо в оргкомітеті за адресою: вул. Хрещатик, 10-б,        к. 705, м. Київ, 01001; тел. 279-39-55,               e-mail:buket@mail.ua.

ХОЧЕМО ОНОВЛЕННЯ!

Тижневик “Слово Просвіти” започатковує інформаційний “Рік просвітянської молоді”. Саме від вашої ініціативи, молоді просвітяни, залежить оновлення “Просвіти”.
Нас цікавлять конкретні пропозиції й дії.
“Слово Просвіти” просить вас, молоді просвітяни, відповісти на запитання: що ви готові зробити в “Просвіті”?
Відповіді надсилайте негайно на електронну адресу slovo_prosvity@ukr.net

На мій погляд, потрібно докласти зусиль саме там, де дії держави і здобутки суспільства слабкі. “Просвіті” слід підтримувати культурний рівень молоді шляхом відкриття для неї нового, “не попсового” — того, що звичайне око не помічає в буденному житті. Скажімо, знайомство і співпраця з представниками сучасної української літератури, музики, з відомими діячами культури, історії, політики. Головне, щоб ми, молоді просвітяни, не втрачали сприйняття нового, особливо того, що стосується країни, нації.
Катерина ГРИЦЕНЮК,
студентка, м. Київ

Допомагаючи “Просвіті”, готовий узятися за підготовку видань дитячої творчості. Це дасть змогу долучити до діяльності Товариства школярів, творчу молодь, яка згодом стане його організаційною основою. Охоче візьму участь у таборівках. Поділюся досвідом їхньої організації й проведення. Із радістю розгляну іншу тематику, яку запропонують просвітяни.
Вадим ЖАЛЮК,
м. Житомир

Слід відродити дух “Просвіти”, який піднімав на визвольні змагання молодих українців. Для цього треба більше спілкуватися з молоддю і починати не з ВНЗ, бо у студентів смаки і стереотипи вже сформовані, а зі шкіл. Можливо, немає потреби залучати одразу всі навчальні заклади, а обрати один — базовий і взяти над ним шефство. Тому Білоцерківський осередок “Молодої Просвіти” проводить історичні, літературні, євроінтеграційні тематичні вечори, українські дискотеки, екскурсії до історичних місць.
Ми готові налагодити системне поповнення шкільних бібліотечних фондів книжками Видавничого центру “Просвіта”, ініціювати проведення відкритих уроків і занять у школах і ВНЗ “Історія і сучасність “Просвіти”. І найголовніше: своєю діяльністю доводити, що “Просвіта” — це не сива старовина, а сучасна мобільна організація, членом якої бути престижно.
Тетяна ВИГОВСЬКА,
м. Біла Церква

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment