У МИКОЛАЄВІ СТАРТУВАВ Х МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

У Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відбулося відкриття ювілейного Х Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, організаторами якого є Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів. Його старт було перенесено з традиційної дати 9 листопада, Дня української писемності та мови, на грудень через карантин у навчальних закладах.
На відкриття урочистостей з Києва приїхала делегація на чолі з виконавчим директором Ліги українських меценатів, Шевченківським лауреатом Михайлом Слабошпицьким. До театру прийшли вчителі, батьки, школярі й студенти — переможці конкурсу Миколаївщини. У церемонії відкриття ювілейного конкурсу взяли участь представники органів влади Миколаївської області, письменники Віктор Баранов й Анатолій Качан, головний редактор української редакції Всесвітньої служби радіо “Україна” Микола Мариненко, численні журналісти, а також учителі та школярі.
Наскрізною думкою всіх промовців було те, що конкурс, започаткований 2000 року, став масовим, престижним і популярним серед молоді, а отже, він виконує свою головну функцію — підносить престиж державної мови у суспільстві, попри політичну погоду в країні.
Тим часом конкурс уже успішно крокує Україною. Так, напередодні відкриття мовного марафону в Миколаєві урочистості з нагоди старту X конкурсу відбулися, зокрема й на батьківщині Петра Яцика у селі Верхнє Синьовидне на Львівщині. Цього дня тут відбулося віче за участю заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ігоря Держка, віце-президента Ліги українських меценатів Михайла Ватуляка, освітян, науковців, письменників, місцевих мешканців, учнів. У Народному домі відбувся святковий урочистий концерт за участю освітянських та учнівських колективів.
Нагадаємо, що конкурс традиційно проходитиме у три етапи. Перший етап уже відбувся у загальноосвітніх навчальних закладах, професійно-технічних училищах; серед студентів I курсу, які мають базову загальну середню освіту, та студентів педагогічних училищ і коледжів. Другий (районний) етап пройшов з 16 до 25 грудня у районних центрах і містах обласного підпорядкування серед студентів ВНЗ ІІІ—ІV рівнів акредитації, зокрема студентів філологічних факультетів, курсантів вищих військових навчальних закладів Збройних сил України. Третій (обласний) етап відбувся в Автономній Республіці Крим, обласних центрах, містах Києві й Севастополі з 12 до 20 січня 2010 року. Підсумковий етап конкурсу пройде у лютому 2010-го. Переможців конкурсу урочисто нагороджуватимуть у травні на одній із найпрестижніших сцен нашої країни — театру імені Івана Франка.
Вітання організаторам та учасникам X Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика надіслав Президент України Віктор Ющенко: “Шановні друзі! Сердечно вітаю вас із відкриттям X Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Цей масштабний національно-патріотичний проект уже давно вийшов за межі України. Він об’єднав понад 5 мільйонів учасників з більш як 20 країн світу й дав їм можливість відчути себе належними до великої української родини.
Висловлюю глибоку вдячність усім організаторам конкурсу за подвижництво і самовіддану працю, підтримку й популяризацію рідної мови. Складаю подяку вчителям за підготовку учнів до цього мовного змагання.
Щиро дякую всім учасникам конкурсу за те, що зростаєте патріотами України і своєї нації. Ви — молода талановита й велика сила. Переконаний, що ви скажете своє вагоме слово у справі відродження української мови, культури та духовності.
Бажаю всім доброго здоров’я, щастя, творчого натхнення, успіхів і перемог в ім’я України”.
Прес-служба Ліги українських меценатів

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment