ТВОРІМО РАЗОМ УКРАЇНУ

Василь ЛИЗАНЧУК,
доктор філологічний наук, професор,
завідувач кафедри радіомовлення і телебачення Львівського національного університету ім. І. Франка; академік Академії наук Вищої школи України, заслужений журналіст України

Зізнаюся, що всі ці дні після 17 січня на серці неспокій, але вважаю, що треба голосувати за Юлію Тимошенко. Такої думки також учений із Кривого Рогу Станіслав Скиба та багато його друзів, приятелів, знайомих. Розумію, що дехто обуриться: “Де послідовність Лизанчука? На зборах, мітингах агітував за Ющенка”. Проте сьогодні треба виходити з нових реалій. Звертаюся насамперед до тих виборців, які голосували за В. Ющенка, А. Яценюка, О. Тягнибока, С. Тігіпка, А. Гриценка, В. Литвина, Ю. Костенка та інших кандидатів, а також до тих, які не прийшли на вибори. Виважено порівняймо діяльність В. Януковича та Ю. Тимошенко з позиції їхнього можливого внеску в розбудову й утвердження української України.
Пишу ці рядки, а перед очима В. Янукович зі своїми соратниками-українофобами Табачником, Колесніченком, Коновалюком, їхніми підспівувачами Азаровим, Герман, Шуфричем, Єфремовим, Колесніковим та іншими реґіоналами й комуністами, метою яких є створення єдиного економічного простору з Росією, тобто оновлене московське ярмо. Надання російській мові в Україні статусу державної, як цього вимагає В. Янукович, загрожує остаточним зросійщенням українців і знищенням української мови, культури, духовності, тобто України. Його протидія європейській інтеграції, вступу України до НАТО може призвести до нової ізоляції нашої держави від європейської й світової цивілізації та перетворення її на модерну московську колонію.
Хто — Янукович чи Тимошенко — чіткіше, прозоріше відвертіше мислить у координатах українських національних інтересів? Хто з них професійніше, наполегливіше впроваджуватиме державобудівну ідеологію Віктора Ющенка? На мою думку, Юлія Володимирівна Тимошенко. Але ми повинні донести до її свідомості свої вимоги стосовно національних пріоритетів, яких вона зобов’язана дотримуватися.
Президент України, яким може стати Ю. Тимошенко з нашою допомогою, зобов’язаний формувати політику можливостей для людини в освіті, науці, культурі, охороні здоров’я.
Поглиблення єдності й політичної консолідації українського суспільства — одне з пріоритетних завдань Президента. Ю. Тимошенко покликана сповідувати модерну філософію національних цінностей. Це потрібно усвідомити, адже В. Ющенко пішов не протореним ніким (ні Л. Кравчуком, ні Л. Кучмою) шляхом щодо повернення історичної пам’яті про наших гетьманів, насамперед, І. Мазепу та І. Виговського, і про героїчні Крути, і про Голодомор-геноцид 1932—1933 років, і про ОУН—УПА, присвоївши Степанові Бандері й Романові Шухевичу  звання Героя України. А ще — правда про Полтавську битву, Батурин, святкування однієї з найславетніших перемог під Конотопом. У цьому контексті Ю. Тимошенко повинна бути таким Президентом, як був В. Ющенко.
Українці підтримуватимуть Ю. Тимошенко як майбутнього Президента тоді, коли вона буде самостійною постаттю, не залежною від зовнішніх чинників, вимагатиме вчасного виведення російського Чорноморського флоту з території України, дбатиме про збереження і розвиток газотранспортної системи, зміцнюватиме обороноздатність держави.
Діяльність Юлії Володимирівни має всебічно сприяти функціонуванню української мови в усіх державних і суспільних інституціях, виведення інформаційного простору в Україні зі сфери впливу російських та інших іноземних суб’єктів, надати цілеспрямовану державну підтримку українській культурно-інформаційній продукції (книжка, пісня, газета, теле-, радіопередача).
Понад дві тисячі років тому Сенека в одному зі своїх “Моральних листів до Луцілія” наводив мудрі слова Марка Аґрипи: “Згодою розростаються малі держави, незгодою — руйнуються навіть найбільші”. Про це слід пам’ятати і майбутньому Президентові. Якщо Ю. Тимошенко готова самовіддано працювати на повну реалізацію української національної ідеї державотворення, то матиме підтримку під час голосування 7 лютого 2010 р.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment