ЖІНКА ВЕЛИКОЇ МУЖНОСТІ Й ВИШУКАНОГО СТИЛЮ ЖИТТЯ

Відзначаємо ювілей відомої громадської діячки — славної українки в Америці Галини Воскобійник. Бог і Україна — ті слова, які найповніше відповідають змісту її подвижницької християнської й патріотичної праці.
Юною дівчиною Галина разом з батьками — степовиками із Січеславщини Іваном та Оксаною Дроботами вимушено полишила рідний край, але попри важкий шлях до гідного утвердження на Американському континенті, зберегла палку любов до України, залишилась її вірною донькою. Із часом прийшло усвідомлення свого призначення — творити добро, плекати духовність і культуру, зберігати віковічні українські традиції.
Вагомий внесок Галини Воскобійник у створення й активну діяльність Фундації імені Івана Багряного та Міжнародної фундації родини Воскобійників на ниві збереження національної ідентичності, освіти, культури, українського православ’я.
Громадська діяльність Галини Воскобійник гідно поцінована в Україні — її нагороджено орденом “За заслуги” та орденом княгині Ольги, щороку вона отримує безліч листів подяки за добре й чуйне серце і благодійну допомогу від будинків-сиротинців та інтернатів, де виховуються діти, позбавлені батьківської опіки.

Ніна САЄНКО,
заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена
княгині Ольги, лауреат
Міжнародної премії Фундації родини Воскобійників

Дмитро СТЕПОВИК,
професор Київської Православної Богословської академії

Інтелігентна, гарна, ніжна, хранителька домашнього вогнища… Усі ці епітети з абсолютною точністю відповідають Галині Воскобійник, яка мешкає нині у місті Бока Ратон, штат Флорида, США. Але так само про неї можна сказати “жінка великої мужності”, бо зазнала у своєму житті не лише чималих труднощів, а й величезних трагедій, пов’язаних із загибеллю в розквіті творчих сил двох синів.
Усі люди з України, які бували в домі, де мешкає пані Галина з чоловіком Олексієм Воскобійником, сходяться в одному: це класичний і водночас суперсучасний інтер’єр, гідний творчої праці цілого бюро чи й навіть інституту дизайну. Але жодного бюро чи інституту не було: це все робота однієї людини — Галини Воскобійник.
Справді, Галина Іванівна — дизайнер, мисткиня за покликанням. Самотужки дійшла розуміння прекрасного в людині й житті й вирішила не тримати свої знання та вміння в пам’яті, а знайшла їм конкретне і практичне застосування. І стала наполегливо працювати. На офіційній візитівці Галини значиться: “Галина Воскобійник — президент. Дизайнерська студія: вишукані меблі, перські килими, подарунки й аксесуари”. Звичайно, вона могла б зазначити свою багатогранну громадську, церковну діяльність, керівні посади у Фундації імені Івана Багряного чи Фундації родини Воскобійників тощо. Але вона зазначила свій головний фах — те, що вміє робити ретельно, точно й досконало.
Як православна християнка Галина не любить гучних слів навколо свого імені, їй притаманні простота й скромність, небажання виокремлюватися серед інших парафіян Української Православної Церкви в недалекому від Бока Ратона невеликому містечку Купер Сіті, куди вона з чоловіком, а також з дітьми, онуками, ходить молитися Богу. Саме через цю Микільську церкву, до спорудження якої Воскобійники доклали багато зусиль і фінансів, вони обоє, Олексій і Галина, стали прихильниками і друзями Київського Патріархату й персонально Його Святості Філарета — Патріарха Київського і всієї Руси-України. Нема випадку, щоб Воскобійники приїздили в Україну й не зустрілися з Патріархом — так само нема випадків, щоб під час візитів Святійшого Патріарха до США він не відвідав Олексія та Галину в їхньому гостинному домі у Флориді.
В особі Галини втілилися найкращі риси українського жіноцтва — і не лише теперішнього часу, а й в історичному осмисленні. Спостерігаючи за невтомною працею Галини як професіоналки, матері сина й доньки, які cтали на ноги й доробилися свого шматка хліба у США (звичайно, не без допомоги енергійних тата й мами), як бабусі й прабабусі онуків і правнуків, я мимоволі згадав твори українських класиків, які описували вдачу українських жінок. І тут думки полинули до розповідей пані Галини про її рід, про козацьке коріння її батька Івана Дробота зі степової, славної козацькими вільнолюбними традиціями Січеславщини і матері Оксани Дробот з дому Таранушенків. Її родина по обох лініях багато вистраждала від більшовицької тиранії з її типовими людиноненависницькими “діяннями”: розкуркуленням, вигнанням з рідної хати, погрозами вислати в Сибір…
Еміграція всієї родини наприкінці Другої світової війни на Захід була вимушеною, бо йшлося про вибір: загибель чи в’язниця в рідній стороні, або втеча на чужину для спасіння. Дроботи — глибоко патріотична родина. Вони зі сльозами залишали Дніпропетровщину, змушені рятуватися хоч на краю світу. Юна Галина Дробот з батьками і всією родиною в неймовірно тяжких дорожних умовах дісталася до Німеччини. У таборі для переміщених осіб минуло кілька років. Перед виїздом до Канади Галина вже мала закінчену середню освіту. Познайомилася й незабаром одружилася з Олексієм Воскобійником родом зі славного Миргорода на Полтавщині — чоловіком такої самої драматичної біографії, як і Галинина, і такої, як у неї, енергійної вдачі: працелюба, талановитого електротехніка й будівельника. Зійшлися разом славні син і дочка українського народу, які й на чужині, за океаном, плекали все рідне, національне, допомагали таким же людям, як самі, коли вони потребували їхньої поради й допомоги. Олексій та Галина створили чудову сім’ю. Вони були в постійній праці, усвідомили, як можна в Канаді, а згодом США досягти успіху. Віхи їхнього життя за океаном описав господар дому Олексій Григорович Воскобійник у мемуарах “Повість моїх літ”.
Має що сказати людям про себе, свою родину, про своє канадське й американське оточення і Галина Воскобійник.
Тож побажаємо достойній пані Галині з роси та води, прихильності долі й Всевишнього, успіхів у добрих справах в ім’я розквіту й слави України!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment