УКРАЇНСЬКА «ГЛУХОТА»

Незабаром на Берлінському кінофестивалі, одному з трьох головних європейських кінофестивалів, покажуть короткометражний фільм українця Мирослава Слабошпицького “Глухота”.
Мирослав народився у Києві 1974 року. Закінчивши Київський університет театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого, почав працювати репортером кримінальної хроніки. Член Національної спілки кінематографістів України. Окрім режисури, Слабошпицький пише сценарії для кіно і телебачення, 2000 року став володарем премії “Коронація слова”. Його дебютний короткометражний фільм “Жах”, прем’єра якого відбулася на кінофестивалі “Молодість” 2006 року, взяв участь у конкурсній програмі 27 фестивалів у 17 країнах світу й отримав приз на кінофестивалі короткометражного кіно в Альгарве (Португалія).
Новий фільм “Глухота” розповідає про перверсивні стосунки громадянина і влади, де, як це часто буває, слова зайві.
Головну роль у фільмі зіграв обдарований глухонімий актор Дмитро Сокол, а зйомки проходили в інтернаті для глухих. Бюджет фільму склав 300 євро.
“Глухота” — частина кінопроекту “Мудаки. Арабески” — циклу безбюджетних короткометражних фільмів українських режисерів, започаткованого продюсером і режисером Володимиром Тихим (автором фільмів “Мийники автомобілів” і “Таємничий острів”). За словами Мирослава Слабошпицького, “Мудаки” — це нове вітчизняне кіно, що навмисне уникає підтримки Державної служби кінематографії, яка “на наші податки мусить опікуватися українським кіно, а натомість перебуває у глибокій комі й очікує гуманної евтаназії”.
Попередній фільм “Діагноз” також був представлений на конкурсну програму Берлінале, проте не виборов призового місця. Жорстка соціальна стрічка знайшла вдячного глядача у Німеччині, в Україні ж фільмом ні держава, ні прокатні компанії не зацікавились. Історію наркозалежних у “Діагнозі” викладено безкомпромісно, порушено багато важливих питань, що стосуються національних перспектив молоді, соціальної захищеності громадянина та прав дитини.
Мирослав Слабошпицький добре засвоїв уроки нової російської драми, незалежного феномену, який існує окремо від псевдо-Голівуда Міхалкова, Бортка чи Бондарчука-молодшого.
Нині режисер співпрацює з Олегом Тєпцовим, (відомим за авангардним фільмом “Пан оформлювач”), над картиною “Моббери” — молодіжною драмою, і планує продовжити “Арабески” новою короткометражкою.
У Берлін Мирослав вирушає сповнений оптимізму: “Це надзвичайне свято кіно, на якому обов’язково треба побувати. Берлін — неформальна кіностолиця Європи, куди на фестиваль у лютому приїде більш як півмільйона глядачів. Цьогорічний фестиваль — 60-й. Очікується сильна конкурсна програма, приїде Мартін Скорсезе. Як на мене, це буде так, ніби ти потрапив у рай для кіноманів”.
На жаль, поки що режисер не бачить для себе перспектив в Україні.

Сергій КЛИМКО

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment