ДОКОТИЛИСЯ ДО ФАЛЬШИВИХ ГАЗЕТ…

Петро АНТОНЕНКО

У п’ятницю 5 лютого, тобто за два дні до другого туру виборів, коли вже завершувалася передвиборна агітація, у Чернігівській області було вчинено грубу провокацію в медіа-просторі: видрукувано й поширено фальшивий випуск чернігівської газети “Гарт”. Це наймасовіша газета області, її загальний наклад становить близько 80 тисяч. Саме на це й був розрахунок: газету добре знають й обов’язково прочитають.
Основну площу в газеті займало так зване інтерв’ю народного депутата України Івана Куровського, голови обласної організації БЮТ й обласного штабу Юлії Тимошенко. У тексті містилися брудні наклепи на БЮТ та кандидата від Блоку, а також… на самого І. Куровського. Будь-яка людина зі здоровим глуздом зрозуміла б, що це “липа”, але, схоже, провокатори розраховували на те, що люди вже затуркані виборчою кампанією.
У зв’язку з цією провокацією народний депутат І. Куровський провів того самого дня екстрену прес-конференцію. На ній він заявив, що його політична сила обурена цим фактом. Цілковитою брехнею є і його так зване інтерв’ю. Цю провокацію депутат назвав виявом брудних технологій опонентів на виборах — реґіоналів.
— З боку нашої політичної сили, — наголосив Іван Куровський,— виборча кампанія в області проводилася винятково на позитиві, прозоро і в межах закону. Наші ж опоненти поводилися інакше. Більшість виборців області, як показав перший тур, підтримують Юлію Тимошенко. Тому наші суперники готові на найгірші й найбрудніші вчинки. Оце  справжня суть команди реґіоналів! Ось ціна їхніх програм і обіцянок! Грубі провокації ще раз засвідчили: команда Януковича бачить, що вона програє чесні вибори. Тому залишається вдаватися до провокацій і фальшивок.
Депутат звернувся до правоохоронних органів з вимогою знайти злочинців, що вчинили провокацію, і покарати їх.
У прес-конференції взяла участь заступник головного редактора газети “Гарт” Валентина Євтушенко, яка офіційно заявила, що редакція не має жодного стосунку до випуску цієї фальшивки, журналісти обурені, й редакція звернеться до правоохоронних органів з вимогою знайти і покарати провокаторів. Головний редактор газети, відомий поет Дмитро Іванов, який тоді був у відрядженні, наступного дня теж виступив із заявою, що він обурений такою фальшивкою.
Варто додати, що в цій “газеті” було надруковано й так зване звернення Сергія Тігіпка до виборців Чернігівщини. Тігіпко начебто заявляє, що відмовляється прийняти пропозицію Юлії Тимошенко стати прем’єр-міністром в разі обрання її президентом і закликає виборців голосувати за Януковича. Фальшивість цього “звернення” цілком очевидна, адже всі останні тижні Сергій Тігіпко неодноразово заявляв, що згоден очолити уряд при будь-якому президентові, а також що не збирається закликати виборців голосувати за того чи іншого кандидата, а покладається на вибір самих громадян. Тобто у фальшивій газеті сфальсифіковано позицію й цього політика, щоб обдурити його прихильників.
Як стало відомо, у друкарні видавництва “Деснянська правда” цю газету не друкували, як це брехливо було в ній написано.
На цьому провокації не закінчилися. Того самого дня в Чернігові було поширено ще й фальшивий номер газети “Голос Батьківщини”, видання обласної організації ВО “Батьківщина”, де містилися ті самі грубі випади проти БЮТ і лідера Блоку й кандидата в президенти Юлії Тимошенко.
Скандальна історія з підробними газетами набула значного розголосу. За фактами випуску фальшивих друкованих видань — газет “Гарт” та “Голос Батьківщини” — прокуратура Чернігівської області порушила кримінальну справу. Кримінальний кодекс України передбачає за такі дії до п’яти років позбавлення волі. Проте чи буде розслідувано цей злочин?

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment