ЗА «СЯЙВО» КНИГИ ВАРТО БОРОТИСЯ!

Наталія АНТОНЮК

8 лютого, коли ще не вщухли, а наростали емоції й суперечки щодо другого туру виборів, київська міська влада під “політичний шумок” вирішила знову взятися за книгарню “Сяйво”. Очевидно, це така технологія, бо як інакше пояснити появу осіб в одностроях і масках у книгарні, яку цілком можна долучати до пам’яток та осередків культури в центрі столиці?
Розповідає заступник директора книгарні “Сяйво” Алла Решетникова: “До магазину увірвалися півсотні кремезних чоловіків центральним і службовим входами, виштовхали покупців і персонал без верхнього одягу на вулицю . Ми викликали міліцію, і нам вдалося знову повернутися до приміщення. Молодики тим часом заварили вітрини залізними щитами”. За словами заступника директора, семеро працівників провели ніч у магазині.
І це відбувається в центрі міста! 9 лютого вранці до книгарні вийшли протестувальники — представники Конґресу Українських Націоналістів, ВУТ “Просвіта”, народні депутати від “Нашої України”, журналісти. Дехто з цікавістю спостерігав за розвитком подій, дехто розпитував і приєднувався до акції протесту, а дехто був налаштований дуже рішуче, як-от націоналіст Микола Коханівський. “Віддати книгарню? Ми щойно вибили цих молодиків із приміщень і відстоюватимемо свої позиції. Треба виганяти всяку наволоч силою, якщо по-іншому вона не розуміє!” — резюмував Коханівський.
Спокійніше були налаштовані народний депутат України від Громадянського руху “Народна Самооборона” Кирило Куликов і Володимир Яворівський — голова Комітету з питань культури і духовності при ВР, які приїхали з’ясувати конфліктну ситуацію навколо книгарні “Сяйво”.
Кирило Куликов заявив про незаконність таких дій, зазначивши, що цим людям місце не у книгарні, а у боксерському залі. Підтримав Куликова Володимир Яворівський і журналістка Ольга Герасим’юк. Яворівський запевнив, що немає жодної юридичної зачіпки, щоб до книгарні “Сяйво” прийшли нові господарі: “Рівень цих людей можна зрозуміти, судячи з того, якими методами вони діють. Зараз у нас є всі необхідні документи, а також документи для того, щоб міліція охороняла “Сяйво” від наступних рейдерських атак”.
Нагадаємо, що 31 грудня 2009 р. прокуратура міста Києва опротестувала наказ Шевченківської районної державної адміністрації, яким завершено незаконну процедуру приватизації приміщення ТОВ “Книжковий магазин “Сяйво” за адресою: вул. Червоноармійська (Велика Васильківська), 6.
Протест було винесено за результатами перевірки законності приватизації цього нежитлового приміщення. У прокуратурі наголосили, що в результаті дій чиновників Шевченківської райдержадміністрації ТОВ “Книжковий магазин “Сяйво” було позбавлено права на участь у приватизації. Зокрема, приватизацію проведено без належного інформування громадськості й передусім орендаря (“Сяйво”), чим порушено вимоги Закону України “Про приватизацію державного майна”.
Те, що відбувається в столиці за підтримки державної влади, не можна назвати нормальним явищем для європейської держави. Однак є віра, що коли ми об’єднаними силами виступимо за збереження культурних цінностей, то окупанти в особі чиновників Київської міської ради відступлять. Їм ще рано зловтішно потирати руки, вважаючи, що ми забули Шевченкове: “Борітеся — поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!”
Чиновництво вважає, що народові не потрібні книгарні. Що книжку в руках українця слід замінити на кухоль пива. Що в центрі древнього Києва мають бути лише офіси скоробагатьків. Тож саме зараз найкращий час показати, що ми здатні відстоювати власні інтереси.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment