ЗАЯВА

Начальникові Управління
СБУ в Донецькій області
генерал-майору О. В. Іванову

ЗАЯВА

9 лютого 2010 року з 12 години 30 хвилин до 13 години 45 хвилин групою приблизно в кількості 20 осіб на майданчику перед пам’ятником Артему, що біля Донецької міської ради, проведено мітинг, присвячений 92-й річниці утворення Донецько-Криворізької республіки.
Заявку на мітинг, зі слів працівника виконкому Донецької міської ради Куниці, подала Слов’янська партія.
Але організатори мітингу Слов’янську партію використали для прикриття, бо на мітингу був лише один прапор Слов’янської партії, а найбільше прапорів було, а саме чотири, “Донєцкой рєспубліки”, реєстрація якої управлінням юстиції скасована. Крім того, використано ще й плакат із символікою “Донецкая республика” та, як завжди на акціях “Донецкой республики”, прапор Російської Федерації. Оскільки серед мітингувальників були члени ліквідованої “Донєцкой рєспубліки”, зокрема один з її керівників Андрій Пургін, проти якого порушено кримінальну справу за ст. 109, 110, 161 Кримінального кодексу України, то вважаємо, що мітинг організували і провели керівники “Донецкой республики”, реєстрацію якої скасовано судом.
Учасники мітингу приліпили до постаменту пам’ятника Артему три плакати з гаслами “Донбасу автономию”, “Украинизация — синоним оккупации” і карту Донецько-Криворізької республіки 1918 року, яка була проголошена на  IV з’їзді рад робочих депутатів Донецького і Криворізького басейнів, що проходив 27—30 січня (9—12 лютого) 1918 року в Харкові. До її складу входили Харківська і Катеринославська губернії, а також прилеглі до них промислові райони Області Війська Донського (Ростов, Таганрог, Новочеркаськ та ін.), столицею республіки було проголошено Харків.
Утворення відокремленої від України Донецько-Криворізької радянської республіки викликало негативні відгуки уряду радянської Росії, й тому на II  Всеукраїнському з’їзді рад у Катеринославі (17—19 березня 1918 року) Артем заявив, що Донецько-Криворізька республіка є складовою частиною України. Після з’їзду Донецько-Криворізька радянська республіка припинила своє існування.
На мітингу невідомий промовець у масці (фото додаємо) від Макіївської управи закликав до незалежності Донецької республіки, що означає заклик до порушення державних кордонів і України, і Російської Федерації, тобто до порушення територіальної цілісності двох суверенних держав України та РФ, бо на сьогодні, як і в часи проголошення Донецько-Криворізької республіки, частина територій належить Росії. Це може негативно вплинути на міжнародні відносини з дружньою нам Російською Федерацією.
Вважаємо, що в діях невідомих осіб вбачаються ознаки злочинів, передбачених КК України (сепаратизм), загроза територіальній цілісності України, загроза територіальній цілісності сусідньої держави.
У зв’язку з вищевикладеним і  відповідно до ст. 97 КПК України вимагаємо:
За фактом цих подій встановити осіб, які організували мітинг, провели захід і які закликали населення м. Донецька до порушення територіальної цілісності України та Російської Федерації, та порушити стосовно них кримінальні справи.
Ми зробили фото учасників та аудіозапис виступів, готові надати їх слідчим, які розслідуватимуть ці злочини.

Марія  ОЛІЙНИК,
помічник-консультант на громадських засадах народного депутата України П. М. Мовчана, заступник голови ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка;
Володимир  КЛОВСЬКИЙ,
член Донецького обласного об’єднання  ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment