ХМАРИ НАВКОЛО «СЯЙВА»

На “Сяйво” насуваються хмари: конфлікт, що розгорівся навколо книгарні, переріс у питання національної гідності.

Наталія АНТОНЮК
Фото Ксенії ГЛАДИШЕВОЇ

В УНІАН відбулася прес-конференція “Чому правоохоронні органи покривають розбійні напади на книгарню “Сяйво”?”, яку дали народні депутати Кирило Куликов, Ірина Геращенко, Володимир Яворівський і Ольга Герасим’юк. А через півтори години провів прес-конференцію новоспечений директор “Сяйва” Ростислав Корнієнко. Чому сторони не зустрілися в один час? Мабуть, присутні дізналися б забагато інформації…
Нагадаємо: 19 лютого близько 100 осіб міцної статури проникли у приміщення книгарні, вигнали на вулицю персонал і почали встановлювати металеві вхідні двері, щоб не пустити правоохоронців, депутатську комісію і представників ЗМІ. У конфлікті брали участь депутати Володимир Яворівський і Кирило Куликов. Були бійки, під час яких використовували вогнегасники, газові балончики, окріп… Біля магазину продовжують стояти “КрАЗи”. Дехто каже, що ними збираються вивозити книжки…
Міліціянти лише спостерігали за подіями. На прес-конференції В. Яворівський наголосив: “Наша міліція — це вгодовані хлопці, які не можуть розв’язати проблему, а лише говорять: “Нам нє било указаній”.

Алла Лазуткіна

Ірина Геращенко висловила думку, що ситуація навколо “Сяйва” показує справжнє обличчя місцевих можновладців: “Прикро, що на цю ситуацію заплющує очі міська рада. Їй байдуже, що буде з українською книжкою”. Вона наголосила, що “Сяйво” повинно стати резонатором, який має  привернути увагу Верховної Ради до того, що відбувається у місті.
Кирило Куликов розповів: “Сяйво” штурмували під керівництвом депутата Дениса Комарницького від фракції Блоку Черновецького. Було порушено кілька законів: “Про статус народного депутата України”, “Про інформацію”, Постанову Кабінету Міністрів України “Про передачу нерухомого майна творчим спілкам”, Постанову ВР України “Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств з розповсюдження книг та преси”.
Куликов повідомив, що люди біля “Сяйва” — це молодики із сіл під Одесою: “Біля книгарні з ними розраховувалися, я сам затримав людину, яка видавала гроші за штурм “Сяйва”, її передали співробітникам міліції”.
“Сьогодні міська влада прийшла до книгарні “Сяйво”. Вона вже передала у заставу  Театр опери та балету ім. Т. Г. Шевченка, Український драматичний театр імені І. Франка, Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки тощо. Прошу людей, для яких слово “культура” щось означає, страйкувати, показати свою гідність, захистити одне одного. Борімося за кожну культурну пам’ятку! Сьогодні рейдери захоплюють культурні пам’ятки, а завтра прийдуть у ваші квартири”, — сказав депутат Куликов.
Юрист “Сяйва” Олег Король розповів про юридичні нюанси конфлікту. Є Ухвала Солом’янського суду міста Києва від 18 лютого 2010 року, якою скасовано рішення про призначення директором Корнієнка.
Однак через півтори години виступив… Ростислав Корнієнко, який вважає себе директором “Сяйва”, а Аллу Лазуткіну називає незаконним керівником.
“У конфлікт книгарні “Сяйво” вступив Кирило Куликов, який бере участь у силових діях щодо захоплення магазину, провокує конфлікти, розштовхує людей, що їх потім охорона Куликова віддає до рук міліціонерів. До  молодиків біля магазину не маю жодного стосунку. Хто їх привів — Костянтин Клімашенко, Кирило Куликов — не знаю.
До появи автомобілів “КрАЗи” не причетний. Думаю, їх викликали мешканці прилеглих територій, що були налякані конфліктом біля “Сяйва”, а можливо, вони  приїхали, щоб розчистити сніг. Щодо Дениса Комарницького від фракції Блоку Черновецького, то ми з ним просто друзі”, — сказав Ростислав Корнієнко.
Доки відбувається юридичне жонглювання, місцева влада спокійно може накласти лапу на інші культурні пам’ятки.
Згадується фраза з реклами прального порошку, яку можна переінакшити: “Вас ще не вигнали з приміщення? Тоді ми йдемо до Вас!”

Поділись і насолодись:
 • Blogosvit
 • del.icio.us
 • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MyNews
 • Роздрукуй на пам’ять!
 • Technorati
 • TwitThis

Related posts

One Thought to “ХМАРИ НАВКОЛО «СЯЙВА»”

 1. ХАМИ НАВКОЛО “СЯЙВА”

Leave a Comment