ВИПРОБУВАННЯ ТРИВАЮТЬ

Л. КАЛАШНИК,
м. Старобільськ, Луганська обл.

Усвідомлюючи широкомасштабну інформаційну війну “щодо депортації української душі з її рідної землі” (почуте), ми ще залишаємо за собою право на сумнів: потрібна чи ні Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі?
Та питання лише в тому, за яких умов їй вижити і дієвіше працювати!
Невже нам комфортно в багнюці розпусти, облуди, брехні, словоблуддя і псевдокультури? Проти цієї комісії — творці усього цього бруду. І до їхніх послуг — наші ЗМІ: прес-конференція, виступ на радіо (у програмі “Чорним по білому” виступу Ю. Андруховича передував вислів ведучої про те, що загальносуспільна мораль неможлива, вона може бути лише особистою).
Не хочу жити в суспільстві, де нав’язують моральні покручі зі створеними для них правозахисниками.
Комісія не тільки повинна мати право, а й зобов’язана захищати загальноприйняті норми поведінки і спілкування. Права кожної людини повинні бути обмежені, коли вона порушує права іншої. Комісія повинна вказувати тим, хто не знає меж, на їхнє місце, не залишаючи без уваги й покарання зухвальство і цинізм. Адже бруд псевдомистецтва підбурює до бруду в житті. Саме на захист суспільної моралі львівські жінки утворили живий ланцюг.
Зусилля членів комісії й простих громадян треба поєднати. Нині за допомогою переказу грошей по мобільних телефонах можливо підтримати комісію й матеріально.
Може, “Слову Просвіти” стати поєднувальним ланцюжком? Потрібен шлях надбань, а не лише втрат.
Хоч сьогодні сонце надії захмарилось, і “Слово Просвіти” наче завмерло. Невже не було змоги (якщо був намір і спроби) захистити і врятувати “Кримську світлицю”? Ви ж не тільки просвітяни, а й засновники її! Нас, читачів, хвилює підвищення вартості вдвічі, згодом — скорочення-звільнення і нова команда в “Кримській світлиці”: культ-десант ар’єргардів з метою ребрендингу (самі про себе).
І з якими думками про Міністерство культури, яке обікрало і зруйнувало їхній затишний інформаційний простір, їм жити? Як невтішно відчувати свою неспроможність щось змінити і допомогти колективу “Кримської світлиці” — він працював для нас із душею!
Де ж наша інтелігенція? Де голова і члени Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності?
На що ж ми здатні? Випробування тривають.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment