«ВІДРОДИМО ЗАБУТИЙ ЖАНР»

Віце-президент НРКУ Леонтій Даценко + організатор та ініціатор конкурсу, разом із Ларисою Хоролець (праворуч) вітають письменницю Марину ПавленкоДнями відбулася урочиста церемонія нагородження переможців, лауреатів і володарів особливої відзнаки Третього всеукраїнського конкурсу сучасної радіоп’єси “Відродимо забутий жанр”.

“Започаткувавши цю мистецьку акцію і поставивши вже понад два десятки радіоп’єс фіналістів попередніх конкурсів, можемо впевнено сказати: проект нам вдався, в нього є перспектива. Зрештою, тенденції у світовій радіожурналістиці нині такі, що радіоп’єса, як ніколи, на часі, — наголосив голова журі Конкурсу, президент НРКУ Віктор Набруско. — В Україні й у колишньому Радянському Союзі цей унікальний жанр упродовж десятиліть був якщо не заборонений, то принаймні небажаний і непропагований. Нищили не лише радіожанр, а і його творців…
Щодо робіт Третього конкурсу, то п’єси-фіналісти — це вже повноцінні радіоп’єси з усіма ознаками жанру.
Знаково, що серед переможців і дипломантів Третього конкурсу — не лише кияни, а й представники майже всіх реґіонів України. Маємо навіть одну радіоп’єсу зі Словаччини, з Пряшівщини. Автори — від 14-ти років до поважного віку. Фах — письменники, журналісти, вчителі, інженери, студенти, школярі. Тематика радіоп’єс — усе те, чим живемо сьогодні. Іван Кидрук із Рівного став володарем першої премії з радіоп’єсою “Політик і психіатр”. Це твір про наше непросте сьогодення з його нескінченними виборами і суцільною заполітизованістю. Але не це було визначальним під час голосування членів журі. Художня довершеність твору — ось що було головним! Ми шукаємо і знаходимо таланти по всій Україні. Поза будь-яким сумнівом, деякі з поставлених нами радіоп’єс через багато років вважатимуть класикою української національної радіодраматургії”.
Святковий захід відбувся у Великій студії Концертно-студійного комплексу Національної радіокомпанії України. Канал духовного відродження Українського радіо “Культура” провів пряму трансляцію дійства. У програмі були яскраві фраґменти радіоп’єс переможців Третього конкурсу, привітання і виступи визначних митців національної культури: народних артистів України Лариси Хоролець, Раїси Недашківської, Лариси Кадирової, Тамари Стратієнко, Олександра Биструшкіна, Василя Бокоча, заслуженої артистки України Наталії Ніколаїшин, артистів Дарини Сумської, Тараса Постнікова, а також оркестру народної та популярної музики Національної радіокомпанії України під орудою народного артиста України Святослава Литвиненка. Ведучі — лауреат Шевченківської премії народна артистка України Наталія Сумська і журналіст Костянтин Левицький.

Інформація радіо “Культура”
Фото Ксенії ГЛАДИШЕВОЇ

Поділись і насолодись:
 • Blogosvit
 • del.icio.us
 • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MyNews
 • Роздрукуй на пам’ять!
 • Technorati
 • TwitThis

Related posts

Leave a Comment