НЕСІТЬ МЕНЕ, ЛЕЛЕЧЕНЬКИ…

На 76-му році життя помер відомий український письменник Микола Братан.
Народився Микола Іванович Братан 1 січня 1935 року в селі Семенівка Каховського району на Херсонщині в родині хліборобів. Здобув фах учителя молодших класів у Бериславському педагогічному училищі та українського філолога в Одеському державному університеті імені І. Мечникова. Працюючи в Бериславській районній газеті, на обласному телебаченні, займаючись викладацькою діяльністю в Херсонському педуніверситеті, продовжував писати вірші. З-під його пера вийшли десятки поетичних збірок. Його талант помітили не лише на теренах України, а й у далекому зарубіжжі. Про його авторитет серед майстрів красного письменства свідчить і те, що він понад 35 років очолював Херсонську обласну організацію Національної спілки письменників України. Вісім років працював головою обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка.
І в часи комуністичного свавілля, і в часи демократичних перетворень Микола Братан залишався вірним сином України. Його щедрий доробок завжди був для мешканців Таврії зразком козацького гарту.
У творчій спадщині письменника також прозові твори, філософські нариси, понад двадцять драматичних поем, книжки для дітей, понад 300 пісень. Його наполегливу працю було відзначено літературною премією імені Андрія Малишка й обласною літературною премією імені Миколи Куліша. 2001 року Миколу Братана нагороджено медаллю “Будівничий України”.
Микола Братан був удостоєний високого звання заслуженого діяча мистецтв України. Його творчий неспокій дивував і радував — виступи у програмах телебачення і радіо, сотні статей, численні зустрічі зі школярами й студентами. Та серце не витримало напруги й раптово зупинилося. І дружина Раїса Василівна, і сини Сергій та Віктор, і письменники України осиротіли. Він відійшов у засвіти, та ми вічно пам’ятатимемо письменника, який виплекав, виспівав у собі Україну.

Павло Мовчан,
народний депутат України,
голова ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка;
Олег Олексюк,
голова Херсонського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка;
Василь Загороднюк,
голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України;
Василь Мелещенко,
письменник, заслужений працівник культури України

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment