ДИВО НА СКЛІ

Анна МАКАРЕНКО

“Малювати не так уже й важко, треба просто малювати те, що бачиш”, — стверджує Анастасія Рак, майстриня народного мистецтва, яка творить чудові й водночас незвичайні картини — на склі. Остання представниця довоєнної школи українського народного малювання 10 березня не лише відкрила виставку картин у літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини, а й провела майстер-клас для всіх охочих.
Анастасія Трохимівна Рак народилася 1922 року в селі Васильки Лохвицького району на Полтавщині у хліборобській козацькій родині. Усю війну довелося пробути на невільницьких роботах у Німеччині. Звільнившись із полону, повернулася в Україну, закінчила Лохвицьке педучилище і працювала вчителькою початкових класів у селі Ісківці Сенчанського району. Вийшовши заміж, разом із чоловіком прожила десять років на Далекому Сході. Виховувала дітей, присвячуючи вільні хвилини улюбленому малярству на склі.
Анастасія Трохимівна любила малювати з дитинства і навіть не здогадувалася, що на виставки її картин приходитимуть люди, буде багато охочих навчитися такого малярства. Розказує, як починала малювати крейдою на дошці або на дверях, зображала квіточки, листочки, котиків та півників.
У неї часто допитуються про техніку, але майстриня зізнається, що жодних таємниць не має. Тому з радістю показує, як творити на склі, зображаючи красу навколо. Тож просто на виставці Анастасія Рак демонструвала, як малювати на склі. Техніка нескладна: туш або маркер, скло, гуаш — і можна братися за творіння. Але й новачкам, і професіоналам слід керуватися принципами майстра: “Творити від душі”.
Цей принцип передався всім трьом її дітям, які також створюють чудові картини. Її дочка у цьому музеї вчить усіх охочих малювати на склі.
Тетяна Сосновська, директор музею Павла Тичини, дуже задоволена, що в її музеї проходять не лише виставки народних майстрів, а й майстер-класи. За її словами, важливо, щоб не лише діти, а й дорослі навчилися того, що вміли наші предки. Адже власними руками вони створювали красу в звичайній сільській хаті. Так можемо й ми.
На картинах Анастасії Рак — козак і дівчина, українська хата, Тарас Шевченко, гетьмани України та багато інших сюжетів. 88-річна Анастасія Трохимівна продовжує творити, дивуючи чудесним малярством. Вона планує не полишати відроджувати істинні цінності, надалі писати картини і влаштовувати виставки. А ще — навчити якомога більше людей створювати диво на склі. Тому музей Павла Тичини радо чекає відвідувачів до кінця березня, а також усіх, хто хоче навчитися малярства на склі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment