НЕВИЧЕРПНЕ ДУХОВНЕ ДЖЕРЕЛО


Надія КИР’ЯН

Фото Олеся ДМИТРЕНКА
9 березня ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка провело літературно-мистецький вечір “Вінок шани від дітей та молоді Кобзареві”. Вступне слово виголосив заступник голови “Просвіти” Микола Нестерчук: “Щороку відзначаємо одне з найбільших загальнонаціональних свят — день народження Тараса Шевченка, традиційно вшановуємо нашого генія. Щоразу звертаємося до Тараса як до духовного джерела, щоб набратися сили для життя, боротьби. Нині Шевченко як ніколи актуальний. Сьогодні в цьому заході беруть участь багато дітей та молоді, що особливо приємно”.
Розпочав концерт голова “Молодої Просвіти” Віталій Мороз, випускник Стрітівської кобзарської школи, який виконав пісні на слова Тараса Шевченка “Думи мої” та “За байраком байрак”. Із села Великий Хутір на Черкащині приїхав кобзар Михайло Коваль із подарунком від поетових земляків — піснею “Мені однаково”.
Солістки вокально-оперної студії Київського міського будинку вчителя Інна Лещук та Наталія Деканенко (акомпаніатор Євдокія Сєрая) виконали пісні Кобзаря родинно-побутової тематики. Бурхливими оплесками нагородили глядачі сімейний дует у складі студентки Черкаського технологічного технікуму Надії Лук’яненко та її молодшої сестри Інни.
Приємно подивували діти, які декламува
ли вірші Шевченка з глибоким почуттям і розумінням. Марічка Васянович-Кобальчинська з 315-ої Київської гімназії прочитала уривок з поеми “Княжна”, лауреат районного конкурсу читців Микита Яковчук зі 112-ої спеціалізованої школи — “Розриту могилу”. Учениці Київської гімназії № 48 Людмила Осадча, Маргарита Солдатова та Ганна Захарченко талановито зіграли трьох ворон у виставі-містерії “Великий льох”.
Дитячі танцювальні колективи “Ластівка” та “Златоцвіт” із села Гореничі Києво-Святошинського району за народними звичаями закликали весну, яка трохи забарилася. Ці талановиті танцівниці віком від чотирьох років у традиційних українських строях і віночках зі стрічками були дуже зворушливі. Школярка Настя Мунтян, лауреат Всеукраїнського конкурсу “Слава козацька” заспівала власну “Пісню про Петрушки” — її рідне село.
Насамкінець народний хор “Калиновий цвіт” з Гореничів (керівник — заслужений працівник культури України Наталія Мороз) виконав народні пісні та “Реве та стогне Дніпр широкий” на слова Шевченка, яку стоячи співав увесь зал. Акомпанувала на баяні голова Гореницького осередку “Просвіти” Валентина Ноздріна.
Організатори концерту — просвітяни: президент Асоціації працівників культури та мистецтва України Дмитро Ломачук та заслужена артистка України Тетяна Негрій, яка була ведучою та співала пісні на слова Шевченка.
Живе слово, пісня, спілкування зворушили глядачів і артистів, зокрема хтось із них сказав: “Сьогодні не вмикатиму телевізора, щоб не псувати собі настрою”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment