Безславне закінчення славного фестивалю у Полтаві

Андрій Невлиш

Скандально закінчився 20 березня 2010 року відбірковий концерт славнозвісного мистецького фестивалю “Червона Рута” у місті Полтаві. Через неправильний розрахунок часу, потрібного на виступи учасників, захід завершився о 24-ій годині примусовим вимиканням живлення сценічної апаратури. У результаті цього жоден колектив з області не зміг виступити у номінації “рок-музика”.
Цю номінацію було поставлено у переліку номінацій останньою і на неї просто не вистачило часу. Внаслідок несподіваного завершення фестивальних виступів 26 рок-колективів з усієї області залишилися без можливості показати свій творчий доробок, а також без можливості доїхати додому або просто десь переночувати. Про те, що всі приїзджі колективи просто змарнували свій день, бо приїхали до Полтави ще зранку, організатори фестивалю напевне взагалі забули. Тому представники з Києва та місцеве представництво від управління культури просто обмежилися вибаченнями перед присутніми та обіцянками зробити рок-частину відбіркового туру найближчим часом десь у іншому місті області, орієнтовно у Кременчуці. За словами Мирослава Мельника, директора фестивалю “Червона Рута”, який спілкувався з незадоволеними рокерами, відключення електрики стало для нього сумною несподіванкою.
Але, як повідомили слухачі, котрі сиділи у рядах залу побіля жюрі і чули деякі розмови останніх, київським гостям вже з 20-ої години було відомо про такий можливий перебіг подій. Оренда залу теж була проплачена до 24.00, тож з огляду на величезну кількість учасників — біля 200 виконавців і колективів — організатори мали змогу розрахувати час і провести переговори із власниками залу про продовження концерту. Після прикрого закінчення заходу дехто з киян у приватних розмовах пропонував усім бажаючи рокерам писати скарги на обласне управління культури — начебто саме вони не надали достатню кількість коштів для оренди приміщення.
Можна вважати, що організаторам фестивалю добряче пощастило — полтавські рокери і їх прихильники (серед останніх були також батьки учасників дитячих рок-гуртів) обмежилися лише словесним вираженням свого незадоволення. Хоча Полтаву організатори фестивалю ображають не вперше — минулорічні переможці обласного відбіркового туру гурт “Стрибожі внуці” не змогли поїхати на фінал конкурсу у Чернівці через те, що обіцяні кошти на дорогу  їм надано не було.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment