«МЕНІ Б ХОТІЛОСЬ, ЩОБ ПРИЙШОВ ТАРАС»

Надія КИР’ЯН

Це рядок із вірша школярки Надії Попик, який вона прочитала на традиційному конкурсі декламаторів, присвяченому творчості Великого Кобзаря. Конкурс удев’яте провело ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка разом з Головним управлінням науки і освіти Київської міськдержадміністрації.
У Національному музеї Тараса Шевченка зібралися переможці Шевченківських читань, що відбулися в усіх районах Києва і в яких узяли участь тисячі школярів. Серед почесних гостей — секретар Київради Олесь Довгий, заступник начальника Головного управління науки і освіти КМДА Василь Герасименко, директор музею Наталія Клименко, представники київських видавництв “Дух і Літера” та “Оранта”, де нещодавно вийшов “Кобзар” з ілюстраціями Василя Седляра. “Кобзарі” з його ілюстраціями, видані у 1931 та 1933 роках, невдовзі було вилучено з усіх бібліотек і знищено, а художника репресовано 1937 року. Його оригінальні ілюстрації, за словами фахівців, подають Тараса Шевченка не як романтика й лірика, а як поета-бунтаря. Василь Седляр, учень і послідовник Михайла Бойчука, після десятиліть забуття повертається в українську культуру. Про це розповів ініціатор видання Артур Рудзицький, а “Кобзар” подарували музеєві.
Олесь Довгий передав подяку видавцям від міського голови й сказав: “У кожного народу є великі люди, які змінюють світогляд нації назавжди. Такою постаттю в моєму розумінні є Тарас Шевченко. Я придбав за власний кошт достатню кількість примірників, щоб передати до київських бібліотек”. Олесь Довгий висловив думку, що всі конкурсанти варті нагород, і поспівчував членам журі, оскільки найкращих визначити нелегко. Справді, всі виступали дуже гарно, читців нагородили грамотами, а представники “Просвіти” подарували їм книжки й диски. Відзначили Аркадія Маклакова з ліцею “Інтелект” (Дарницький район) та Богдана Горлишкова з ліцею № 77 (Печерський район) за читання уривків з поеми “Сон”, Юлія Булаха зі спеціалізованої школи № 89 (Печерський район) за декламацію поезії “Чого ти ходиш на могилу…”, Надію Попик з гімназії № 257 (Подільський район) за власний вірш “Подяка Шевченку”, Ольгу Ковтун з коледжу при Київському педагогічному університеті ім. Б. Грінченка за читання уривка з поеми “Сліпий”, Олександра Невзорова, музичний супровід Валерія Величка з колегіуму “Олімп” (Оболонський район) за літературно-музичну композицію “Перебендя”, юного кобзаря Святослава Силенка з гімназії № 287 (Святошинський район) за виконання поезії “До Основ’яненка”, Анну Захарченко, Маргариту Солдатову, Людмилу Осадчу з гімназії № 48 (Шевченківський район) за інсценівку фраґмента з містерії “Великий льох”, Гліба Михайличенка зі школи № 186 (Голосіївський район) за читання вірша Дмитра Павличка “На відкритті пам’ятника Т. Шевченкові в Лозовій” та Миколу Волошина з гімназії № 283 (Деснянський район) за декламацію поезії “Кобзареві”.
Показово, що дитячий репертуар Шевченкових поезій різноманітний, твори майже не повторювалися, за винятком улюбленої школярками поеми “Лілея”, яку декламували цього разу троє учениць.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment