ЗАЯВА Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

Для України настали нові-старі реалії. До влади повернулися ті, які недавно керували Україною. Про їхню діяльність українському суспільству добре відомо.
Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Тараса Шевченка підтверджує свою вірність фундаментальним принципам, що не підлягають обговоренню і не можуть бути змінені в жодному разі. А саме незалежність, територіальна цілісність, державний статус української мови й тимчасове (до 2017 року) перебування іноземних військ (Чорноморський флот РФ) на території суверенної держави.
Усі ці принципи закріплено в Конституції, на якій присягнув новий Президент України. Тож він своїми словами та вчинками зобов’язаний у всьому підтверджувати вірність цим принципам.
Українське суспільство чекає змін та стабільності, про що весь час говорила нова команда.
Проте почався наступ на українську історію, мову, культуру, освіту, інформацію, європейський вибір, вступ України до НАТО, тобто на права і свободи громадян. Викликають тривогу й подив окремі кадрові призначення в українському уряді, особливо кандидатура міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, який добре відомий своєю українофобською позицією.
Міністром освіти і науки в уряді незалежної України призначено людину, яка переконана, що ця незалежна Україна являє собою історичне непорозуміння, що сферу вжитку української мови в Україні потрібно кардинально обмежити, що Галичина — це не Україна, а галичани — не українці. Цей перелік його антиукраїнських випадів можна вести далі. Саме тому ми вимагаємо негайної відставки Д. Табачника з посади міністра освіти і науки України.
Нас обурила заява ректорів окремих вищих навчальних закладів, у якій висловлено підтримку антиконституційного курсу Д. Табачника на забезпечення “вільного вибору мови для навчання всіх рівнів”. Цей курс суперечить Конституції України та Ухвалі Конституційного суду України від 14 грудня 1999 року.
Центральне правління Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка звертається до всіх просвітян, до всього національно свідомого українства взяти активну участь в акціях протесту проти призначення Д. Табачника на посаду міністра освіти і науки України.

Центральне правління

18 березня 2010 р.
м. Київ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment