ЄВГЕНІКА ХОЛОПСТВА

Петро АНТОНЕНКО

Незабутній “батько російської демократії” Кіса Вороб’янінов волею Остапа Бендера змушений був жебракувати, випрошуючи в перехожих подаяння так: “Подайте колишньому депутатові колишньої Державної Думи від Кадетської партії”. Лаври Кіси не дають спокою декому з колишніх призабутих.
Принаймні колишня депутатка колишнього парламенту від колишнього Народного руху професор (з одним “ф”) архітектури Лариса Скорик днями вигулькнула із сенсаційною заявою про аристократичне походження Віктора Януковича. А заразом колупнула “плебейку” Юлію Тимошенко. Ось цитата: “Луначарський не помилився: справжня інтелігентність проступає в четвертому поколінні. Хоча є така засуджувана наука — євгеніка, я як архітектор за абрисом і поворотом голови, за формою рук можу досить багато зрозуміти про генеалогічне дерево. Так-от, як би не намагалися говорити  і возвеличувати Юлію Тимошенко, його будова, тектоніка, якщо на те пішло, свідчить про приналежність до вищого стану, а її зовнішні дані вказують на плебейство”.
Даймо спокій Юлії Тимошенко, не її обрали президентом. Поговорімо про нього. Зізнаюся, що на відміну від пані професора (з одним “ф”) Скорик, я абсолютно не розуміюся на євгеніці й інших подібних поважних науках, як-от хіромантія, астрологія, нумерологія. Тому не можу “за абрисом, поворотом голови, тектонікою” розпізнавати родовід людини і маю цілком довіритися пані Скорик.
Однак ідеться про інше. Чому б пані Скорик було не продемонструвати свої глибокі знання євгеніки у зовсім недалекому минулому, бодай в останні п’ять років, коли Янукович двічі був в опозиції? Можливо, тоді ще євгеніка пані професора до цього не дійшла? Або вона досліджувала “євгенічно” іншого політика?
Не пригадую, чи були такі дослідження професора Скорик стосовно попереднього президента, але й без неї дослідників вистачало. То виводили родовід Ющенка від кошового Калнишевського, то копали глибше, до гетьмана Дорошенка. Можливо (всіх “розкопок” не згадаєш) дехто виводив родовід нашого третього президента від легендарного Рюрика? Або від Кия, Щека і Хорива? Немарно ж пам’ятник їм розвалився саме перед відставкою їхнього “нащадка”. А чом не копнути до Александра Македонського чи Юлія Цезаря? До речі, останній запевняв, що він походить від Енея, а той, як ми знаємо, “був парубок моторний і хлопець — хоч куди козак”.
Усе це, втім, сумно. Схоже, холопство набирає обертів значно швидше, ніж “опозиційність” або принаймні твереза оцінка представників влади. Така зважена оцінка зовсім не означає, що від славослів’я треба кидатися в іншу крайність — акцентувати на тих непростих моментах, які є в біографії, мабуть, кожної людини. Звичайно, стосовно чинного президента суспільство мало б точніше знати про деякі деталі його біографії.
Це нормальний інтерес суспільства до глави держави. І це набагато важливіше, ніж так звана євгеніка холопства, яку вже достатньо демонстрували протягом п’яти останніх років стосовно попереднього президента з усіма відповідними наслідками і для нас, і для нього самого.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment