СОЮЗНА СВЕРБЛЯЧКА

Петро АНТОНЕНКО

Віце-прем’єр начебто ж українського уряду Володимир Семиноженко в ефірі телепрограми “Шустер Live” раптом (а, може, й не дуже “раптом”) почав проповідувати ідею утворення єдиної союзної держави у складі Росії, України і Білорусі. Він заявив, що йдеться про союз, де “визначаються правила за типом ЄС”. І тут же, по-шулерськи пересмикнувши карти, уточнив, які “правила за типом ЄС” має на увазі. Виявляється, йдеться про створення не союзу держав, яким є Євросоюз, а саме союзної держави. Що, як кажуть в Одесі, — дві великі різниці, бо нема держави Євросоюз.
Ще одним, уже не просто пересмикуванням, а обманом є посилання на почутий віце-прем’єром  “глас народу”. Посилаючись на “дані Інституту соціології Національної академії наук”, Семиноженко заявив, що більшість українців бажають увійти в союз із Росією і Білоруссю: “Люди хочуть союзної держави і вірять, що це приведе до успіху країни”.
Це вже занадто навіть для  нинішнього віце-прем’єра з гуманітарних питань. По-перше, хотілося б отримати від самого Інституту соціології НАНУ такі “дані”.  Інститут їх не оприлюднював. Невже почне після того, як за освіту і науку в уряді взявся Семиноженко? По-друге, ціна всім отим так званим “соціологічним опитуванням”, усіляким “рейтингам ” давно і добре відома. Натомість існує єдиний “рейтинг”: результат Всеукраїнського референдуму про незалежність від 1 грудня 1991 року.  Тоді  понад 92 відсотки громадян України висловилися за незалежність  держави. І навіть попри всі зусилля численних недругів України, попри “старання” нашої так званої української влади в компрометації ідеї незалежності, думка українців змінилася не настільки, щоб “більшість” забажала входження в новітні імперії, ліквідації нашої держави.
Зостається нагадати, що заклики до входження України до якихось інших,  тих, що існують, чи новоутворюваних держав, є закликами до ліквідації української  незалежності.  Тож є антиконституційними, і за них треба відповідати. Бодай відставкою з високих урядових посад.
Чому ж у деяких представників влади раптом прохоплюються такі весняні загострення антидержавності? Випадково чи ні?
Зовсім ні, вважає партія “За Україну!”, очолювана лідером однойменної депутатської групи в складі фракції НУ-НС В’ячеславом Кириленком. Партія виступила із заявою до президента й уряду, в якій вимагає звільнити Семиноженка з посади.  Далі в документі стосовно випадів Семиноженка йдеться: “Такі заяви невипадково пролунали після вояжів Януковича й Азарова до Москви. Очевидно, віце-прем’єр Семиноженко озвучив справжню суть домовленостей президента й прем’єра України в російській столиці… Його розмови про новий союз логічно вписуються в заяви керівників нинішньої влади про спільне з Росією управління українською газотранспортною системою, про так званий “нейтралітет” України з одночасним базуванням російських військ у Криму, про митний союз, про кабальну угоду з закупівлі у Росії ядерного палива, про привілеї для російської мови в Україні та інші новації, вигідні Кремлю, але шкідливі для України”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment