ВИМАГАЄМО ПОВАГИ ДО ТИТУЛЬНОЇ НАЦІЇ

Представники ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка та інших громадських організації, які сповідують демократичні принципи, стурбовані ситуацією, що склалася в нашій державі, особливо в гуманітарній сфері з призначенням нового Кабінету Міністрів. Про це свідчать численні заяви, відкриті листи до президента, голови Верховної Ради України, які надходять на адресу редакції з різних областей України.
Наприклад, у зверненні до президента просвітяни міста Іллічівська Одеської області пишуть: “Не можемо байдуже спостерігати, як падає рівень моральності й патріотизму в нашому суспільстві. Якщо ми говоримо про кризу, то в Україні це насамперед духовна криза, хоч майже всі зараз справно хрестяться. Останнім часом українофоби, переродженці, зайди заповзялися вже творити Україну без українців: мова їм “не потрібна”, символи “не такі”, герої “не ті”, історія подається “не так”, з Росією дружать “не так”, кордони зовсім “не потрібні”… “Якщо буде утверджено державний статус російської мови, це фактично перекреслить всю українську національно-визвольну боротьбу, всю українську класику й сучасну українську літературу, означену молодими талантами. Це, звичайно, вдарить і по інформаційній сфері, й по розвиткові культури загалом, ще більше принизить українську інтелігенцію. З ким же розбудовувати Україну? “Могильщиків” української мови багато. І в їхніх руках буде виховання молоді?”
У зверненні колективу гімназії “Києво-Могилянський колегіум” ідеться про те, що заяви у ЗМІ політиків високого рангу з табору Партії реґіонів, деякі політичні акції, наприклад, спалення в Криму підручників з історії України, на тлі яких відбулося призначення міністра освіти і науки Дмитра Табачника, відомого своїми українофобськими заявами, створюють небезпечний прецедент повернення політичної практики, яка в колективній пам’яті нашого народу безпосередньо пов’язана з ідеологічним диктатом однієї партії та більшовицькими репресіями.
Не може не бентежити, що інформаційна політика тільки-но обраного президента спрямована не на об’єднання країни, досягнення суспільного компромісу на конституційних засадах, а навпаки — на розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі, поглиблення ментальних суперечностей між сходом і заходом країни, загострення соціальної нерівності тощо.
До сказаного долучається Луганське обласне об’єднання “Просвіти”. Луганці також висловлюють незгоду з діями депутатів Луганської міської й обласної рад, характеризують їх як “антинародні”. Про це свідчить підвищення тарифів на водопостачання в Луганську до рекордного в Україні рівня, антиконституційне рішення про надання російській мові статусу реґіональної, розв’язування “пам’ятникової” війни через ідею спорудження в центрі міста статуї російської імператриці Катерини та пам’ятника неіснуючим жертвам ОУН-УПА, намагання побудувати новий гіпермаркет шляхом знищення великої площі зелених насаджень, а сквер Пам’яті, що постав на місці Гусинівського кладовища, перетворити на черговий розважальний комплекс.
Схожі заяви надійшли від Полтавського, Івано-Франківського та інших об’єднань “Просвіти”, а також від Товариства Української Мови ім. Тараса Шевченка зі США (голова — професор Віра Боднарук). Українці США вважають: такого, щоб російськомовна меншість зневажала державну мову і національних героїв, немає ніде в світі!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment