Чекаємо небайдужих!

Запрошуємо всіх небайдужих до художнього слова, що звучить в ефірі, — досвідчених літераторів і письменників-початківців узяти участь у створенні акустичної драми, яку називають театром уяви.
Ставши конкурсантами, автори радіоп’єс долучаються до відродження школи української радіодраматургії.
Мета конкурсу — розвивати та пропагувати на Українському радіо жанр оригінальної радіоп’єси, яка нині в художньому мовленні світового радіо посідає провідне місце як окремий вид радіомистецтва і має суттєві відмінності від мистецтва сценічного, а також відкривати нові імена у царині радіодраматургії.
1. До участі в конкурсі допускаються радіодраматургічні твори, зокрема радіоп’єси для дітей, написані українською мовою і раніше ніде не оприлюднені (не були  надруковані у ЗМІ чи видані книжкою, поставлені на радіо).
2. Обсяг радіоп’єси — близько 30 000 знаків, розмір шрифта 12, шрифт Times New Roman, формат А-4. Рукописи подаються в електронному та друкованому вигляді. Кількість творів, що має подавати на конкурс один автор, не обмежується.
3. Радіоп’єса має бути не схожою на твір, що пишеться для театральної сцени. Замість зорового сценічного образу тут повинен домінувати образ акустичний, домальований уявою слухача. Якщо, приміром, актор на сцені працює з відповідним посилом голосу, щоб бути почутим у глядацькій залі, то радіоактор може виконувати роль навіть пошепки. Тому п’єси, написані для радіо, як правило, не можуть бути зіграні на сцені. Без урахування радіоспецифіки надіслані роботи не розглядатимуть.
4. Передбачено присудження Першої, Другої й Третьої премій. Переможці одержать авторську винагороду в розмірі 5 000 гривень, 3 000 та 2 000 гривень. Журі визначає також дев’ятеро лауреатів конкурсу та певну кількість володарів спеціальної відзнаки, зокрема авторів радіоп’єс для дітей, які нагороджуються дипломами.
5. Під час роботи журі організатори конкурсу зберігають анонімність авторів. Якщо один і той самий автор надсилає на конкурс більш як один твір, бере участь у кількох конкурсах радіоп’єси поспіль, він має підписувати кожен твір іншим псевдонімом. Щороку псевдоніми потрібно змінювати.
6. Для участі у конкурсі необхідно надіслати поштою у конверті з рекомендованим повідомленням радіоп’єсу, підписану псевдонімом. В окремому конверті, підписаному тим самим псевдонімом, автор має надіслати заяву про участь у Конкурсі (в довільній формі), короткі відомості про себе і зазначити своє справжнє прізвище, ім’я, по батькові, домашню адресу, телефон.
7. Рішення про результати конкурсу приймає журі.
8. Тексти радіоп’єс не рецензуються і не повертаються авторам. Результати конкурсу оскарженню не підлягають.
9. Радіоп’єси переможців отримують право постановки і звучатимуть в ефірі Першої й Третьої програм Українського радіо. Радіоп’єси лауреатів і володарів спеціальної відзнаки можуть бути поставлені протягом року й оприлюднені в ефірі Першої й Третьої програм Українського радіо.
10. Завершення прийому рукописів — 1 жовтня 2010 року.
Радіоп’єси для участі у конкурсу надсилайте на адресу: Київ-1001, Хрещатик, 26, Українське радіо. IV всеукраїнський конкурс сучасної радіоп’єи “Відродимо забутий жанр”.
Також про умови конкурсу можна дізнатися на Інтернет-сторінці Третьої програми Українського радіо — радіо “Культура”, у розділі “Конкурси та мистецькі вікторини” сайту Національної радіокомпанії України  (сторінка “Канали”).
Інформаційні партнери конкурсу: тижневики “Говорить і показує Україна”, “Літературна Україна”, “Слово Просвіти”, “Освіта України”, “Культура і життя”, “Персонал плюс”, газети “День”, “Молодь України”, журнали “Дніпро”, “Київ”, “Український театр”, “Кінотеатр”.

Оргкомітет конкурсу:
Світлана КОРОНЕНКО, (044) 279-37-83,
Світлана Гудзь-ВОЙТЕНКО, (044) 239-60-78,
Ірина ГНУЧА,
Костянтин ЛЕВИЦЬКИЙ,
Микола БАЙДЮК,
(044) 239-60-89

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment