БУДЬТЕ НАМ ЗДОРОВІ!

Світлана КОРОНЕНКО

У великій студії Концертно-студійного комплексу Національної радіокомпанії України відбулася зустріч із письменником і заслуженим лікарем України Володимиром Берсенєвим у циклі прямоефірних передач “Радіо “Культура” представляє”, яку провів її постійний автор і ведучий, письменник, Шевченківський лауреат Михайло Слабошпицький.
А напередодні лікар Берсенєв презентував свої нові книжки у Національній спілці письменників України.

Років із десять тому я вперше потрапила до клініки лікаря Берсенєва. Мене мучив біль. Боліла рука. Боліла голова. Боліло все тіло. Пояснити словами цей тортурний біль не можна. Його можна лише забути, якщо пощастить одужати. А ось пояснити цей біль складно. Болить так, що немиле все. Хочеться лише одного — залізти під ковдру, випити знеболювального (якщо, звісно, допоможе) і забутися у тяжкому сні. День, другий, тиждень, місяць… Потім починають з’являтися суїцидно-безпорадні думки. Але мусиш працювати, ростити дітей, спілкуватися з людьми, ходити до магазину, зрештою, бути адекватною з тими, хто поряд…
Лікар Берсенєв знає, що таке біль. Таких пацієнтів, як я, у нього тисячі, аби піти по життю далі, після одужання, вже без отого болю, з легкістю і довічною вдячністю до чарівника Берсенєва.
Причиною мого болю були грижі шийного відділу хребта. На жаль, я не була сама у своїх проблемах. Нині, мабуть, немає жодної сім’ї в Україні й не лише в Україні, де б не було проблем із хребтом. Банальний остеохондроз може згодом стати початком великих проблем зі здоров’ям… І причин цьому — безліч, починаючи від стану довкілля і закінчуючи нашим ставленням до власного здоров’я…
“Тридцять три нещастя хребта. Як від них уберегтися?” “Лікувальна книга для родини, де росте дитина з невралгічною недостатністю”. “Біль пронизує хребет… тазостегновий суглоб… коліна… Чим викликані ці симптоми? Які захворювання їх супроводжують? Чому санаторій не можна ототожнювати з ремонтною майстернею?” “Страдницькі симптоми: плечолопатковий періартрит, синдром кардіалгії чи псевдостенокардії, крижово-клубовий періартрит, синдром гоніалгії (біль у колінному суглобі), нейротрофічні синдроми стопи, вегетативно-вісцеріальні синдроми…” “Бесіди про причини захворювання мозку дитини. Метамерні методики лікування таких хворих — “ноу-хау” лікаря Берсенєва — дали змогу автору створити систему ефективної реабілітації дітей-інвалідів з неврології, гарантовано змінити на краще їхнє життя та життя їхних близьких”. “Книжка “Біль у спині” — підсумок понад чвертьвікової наукової та практичної діяльності лікаря В. А. Берсенєва, який відкрив і запровадив у практику консервативні (без втручання скальпеля) метамерні методики лікування однієї з наймасовіших хвороб — грижі міжхребцевих дисків. А його рекомендації та поради, викладені просто і доступно, допоможуть пацієнту зробити, зі свого боку, кроки до одужання”. “Метамерний точковий масаж — своєрідний і дієвий еліксир здоров’я. Оволодіти секретами цього способу лікування і профілактики допоможе книжка Володимира Берсенєва “В самую точку”. “Ускладнені форми остеохондрозу хребта. Ця книжка присвячена ускладненим формам захворювань, які часто спричиняють оперативне втручання, мануальна терапія, новокаїнова блокада, вип’ячування хребта, папаїнізація міжхребцевих дисків”.
Це не уривки з того, про що розповідав письменник і лікар Володимир Берсенєв (хоч і про це йшлося, коли люди почали писати десятки записок із найрізноманітнішими запитаннями до лікаря), а фраґменти анотацій до його книжок, презентованих на його творчих вечорах у Спілці письменників і в Будинку звукозапису.
Навіщо він пише ці книжки? Навіщо намагається донести до читачів-пацієнтів і не лише пацієнтів доступною мовою те, що складно зрозуміти навіть фахівцеві? Бо переконаний: лікар — це не лише людина, яка лікує. Лікар — це ще й (чи насамперед) просвітник, людина, яка несе знання у маси, аби кожен знав, як убезпечитися від хвороби, як боротися або співіснувати з нею. Про це — вже понад сотня книжок і брошур Володимира Берсенєва. Те, що пише Берсенєв, зрозуміло і доступно навіть людині без освіти. І часто, приходячи на консультацію до Інституту проблем болю, пацієнт одержує вичерпну інформацію про недугу не лише від самого Берсенєва, а й з його книжок. На консультації не все правильно чи точно зрозумієш, інколи щось посоромишся перепитати, а книжку перечитаєш, і зустрічаючись із лікарем, з’ясуєш…
Зустріч із Берсенєвим у Будинку звукозапису проходила в Страсну п’ятницю, і монолог лікаря був схожим до сповіді. Чи вірите ви у Бога? Чому в медицині й у фармації існує мафія? У кого з лікарів лікуватися, якщо захворієш? Чи потрібна така велика кількість лікарів, яку продукують нині освітні заклади? Що таке наука і яке ставлення в науковому середовищі до вчених, котрі сказали нове слово? Чому не гояться травми, спричинені словом? Чому українські чоловіки не беруть відповідальності за ситуацію в суспільстві? І звичайно ж, чи не кожне друге запитання було про власні хвороби і про те, як потрапити до Інституту Берсенєва.
Прямоефірна програма у Будинку звукозапису закінчилася, і до Володимира Берсенєва потяглася вервечка вдячних радіослухачів з його книжками — по автографи. Але для слухачів Українського радіо ця програма не остання, адже лікар Берсенєв приходить на радіоканал “Культура” кожної останньої п’ятниці місяця о 19 годині, аби відповісти на найрізноманітніші, часто дуже непрості запитання радіослухачів, і щоразу тих телефонних дзвінків десятки. Але, як сказав хтось із слухачів цього вечора, яке щастя, що в Україні є лікар Берсенєв! Що б ми без нього робили? І це правда! Нам, українцям, справді пощастило на Берсенєва. І зустрічаючись, хочеться сказати йому: Володимире Андрійовичу, бережіть себе, Ви дуже потрібні нам, Ви дуже потрібні Україні. Будьте нам здорові!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment