ДОПОМОЖЕ НА ЖИТТЄВІЙ ДОРОЗІ

Ірина П’ЯТЧАНИН

Кардинал Любомир Гузар відомий незалежністю і глибиною поглядів на процеси релігійного й церковного життя і на події, що відбуваються в політиці. Він  людина високоосвічена, мудра і виважена, відкрита до Бога і до людей.
Щоб не тільки вірні греко-католицької конфесії, а й усі охочі українці могли долучитися до мудрості цієї людини, мультимедійна студія “Свічадо” започаткувала серію аудіокниг Блаженнійшого Любомира Гузара. Вийшла друга аудіокнига “Дорога до ближнього” накладом 10 000 примірників. Її презентація відбулася у книгарні “Є” за участі самого Любомира Гузара й журналіста Миколи Княжицького, що виступає у книзі інтерв’юером глави УГКЦ. На першому з двох дисків — вступне слово народної артистки України Ніни Матвієнко.
На першому диску Блаженнійший Любомир ділиться зі слухачами думками стосовно таких важливих для кожної людини тем: розділи “Про любов”, “Про чоловіка і жінку”, “Про контрацепцію і аборти”, “Про конфлікт поколінь”. Тут можна знайти відповідь на такі питання: “Як бути, коли любов недостатньо сильна?”, “Якщо Церква проти аборту, то чому й проти контрацепції?”, “Чи має жінка сидіти вдома, а чоловік працювати?”, “Що забезпечити нащадкам: спадок чи освіту?”, “Як будувати стосунки між різними поколіннями?”
Другий диск аудіокниги присвячений соціально-політичним аспектам любові до ближнього і сучасним суспільним проблемам: “Як вижити і прогодувати сім’ю в умовах кризи?”, “Як заробітчанину звикнути після повернення додому до життя в Україні”, “Про хабарі, які використовують для благодійності”, “Що сьогодні для України найбільша проблема — культурне розділення між сходом і заходом, корупція, влада?”, “Про любов до України. Патріотизм і шовінізм”, “Хто для українців є “своїми”?”, “Які події потрібно українцям пам’ятати — героїчні чи трагічні?”
В УГКЦ є спеціальні церковні комісії, що опікуються питаннями молоді й сімейного життя, а також Комісія у справах міграції — щоб не залишати вірних на чужині без опіки. Присутні на презентації українські греко-католики Словаччини просили надати і їм певну кількість примірників “Шляху до ближнього”.
Видавці зі “Свічада” нагадали, що перша книга Блаженнійшого Любомира “Дорога до себе” побачила світ у січні 2009 року. Третя частина, що має вийти наступного року, називатиметься “Дорога до Бога”.
Інше питання, відповідь на яке запам’яталася, стосувалося засобів масової інформації: “Як, живучи у сучасному інформаційному суспільстві, убезпечити себе від медійної й рекламної брехні, омани, під обстрілом якої сучасна людина постійно перебуває?” На це Блаженнійший Любомир сказав, що однозначної відповіді тут немає. Протистояти медійній брехні може тільки здорова держава і здорове суспільство, однак це не знімає відповідальності з кожного з нас. “Адже люди дуже радо дають себе обманути, некритично ставляться до інформації. Справжня відповідь на це питання не в економічному житті (кому належать телеканали, журнали і газети), а в тому, наскільки окрема людина або суспільство шукають правду. Саме прагнення правди звільняє людину, відкриває шлях високих духовних істин”, — підсумував кардинал.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment