«Геть Табаку!»

До редакції “Слова Просвіти” ледь не щодня надходять листи, в яких викладачі й студенти, громадські організації та небайдужі громадяни засуджують призначення на посаду міністра освіти й науки Дмитра Табачника. Від середини березня в кожному числі тижневика ми намагаємося друкувати найцікавіші з них, паралельно аналізуючи події, що відбуваються навколо цього скандального посадовця.

Як відомо, “АнтиТабачну кампанію” започатковано 11 березня, одразу після призначення Д. Табачника міністром. Відтоді ледь не щодня із гаслом “Табачник, іди геть!” по всій країні відбуваються акції протесту органів студентського самоврядування, молодіжних громадських організацій, опозиційних політичних партій. Про неприйнятність такого призначення вже заявили Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Рівненська, Волинська обласні, Сумська, Луцька міські ради. Детальну хроніку подій можна знайти в українській Вікіпедії: uk.wikipedia.org/wiki/АнтиТабачна_кампанія, а також на “антитабачних” сайтах: www.tabachnyku.net, tabachnik.net.ua Проти призначення українофоба на головну освітянську посаду країни також виступають діячі освіти і науки, ректорати ВНЗ і трудові колективи загальноосвітніх закладів. Не стоять осторонь і просвітяни. Пропонуємо до Вашої уваги уривки з листів і звернень, що надійшли до нашої редакції протягом останнього тижня.
“Негайно звільнити громадянина Д. Табачника з посади міністра освіти і науки України. Таким особам, як гр. Табачник, немає місця в державних установах України”, — заявляє громадськість Запорізької області (УНР, КУН, ВУТ “Просвіта”, Братство ОУН-УПА, ГО “Небо”, “Союз Українок”). Обласний комітет “Табачник. STOP” створено нещодавно на Полтавщині. Його члени у зверненні зазначають: “Влада хоче відібрати у молоді майбутнє, їй не потрібні свідомі й високоосвічені громадяни, їй потрібне слухняне бидло. Пан Табачник має велике лобі в особі ректорів і тих викладачів, які звикли брати хабарі, наживатися на абітурієнтах. Для них Табачник — це шанс відновити побори і блат на вступних іспитах”.
“Виконання наказу Табачника про внесення змін до наказів Вакарчука, які активно впроваджували українську мову в навчальний процес, призведе до зниження статусу української мови у вищій школі, до знищення мотивації до вивчення української мови професійного спрямування. Якщо за часів керування Вакарчука пріоритетним було формування українськомовної компетенції майбутнього фахівця, то нинішній міністр зорієнтований на вихолощення української мови, правдивої української історії з вищої школи й орієнтацію на Росію”, — пише голова Запорізького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” О. Ткаченко.
Від імені просвітян Ізяславщини висловлює протест письменник Василь Кравчук: “Проти призначення на посаду міністра освіти отого Махорочника (так у нас називають нахабного українофоба Табачника). Хотілося б запитати в нього, чому він не протестує проти вивчення в Ізраїлі івриту. Адже навряд чи сам знає його. А ось галичан навіть не вважає за українців, бо вони, бач, підтримують і завше боролися за українську мову”.
На сайті нашої газети slovoprosvity.org читач Антонс залишив такий коментар: “Президент, прем’єр, які шанують Україну й український народ, ніколи не призначали б такого вурдалаку, як Табачник, на посаду міністра освіти України. Вони ж призначили. Бо не шанують України й українського народу”.
“Не має морального права особа, як Табачник, нести відповідальність за державницьку політику в галузі освіти й науки. Не повинно міністерство, очолюване україноненависником, розробляти програми для шкіл та ВНЗ й вимагати їх виконання від учнів і студентів України”, — пишуть Тарас і Дарія Василики з Чикаґо.
Стурбований ситуацією в Україні заступник голови Новокаховського осередку ВУТ “Просвіта” Гнат Біжик: “Україноненависники не дрімають. Їхній брутальний наступ на українські святині, просякнений брехнею й неприхованим цинізмом, не припиняється. Вразило вітання єпископа новокаховського й цюрупинського нового президента з перемогою. Вітаючи, він висловив сподівання, що президентові вдасться об’єднати два “братскіх народа” в “єдіную Русь”.
Поділяє стурбованість просвітянин із Маріуполя, що на Донеччині, Павло Мазур: “Чому я мерщій взявся за перо? Чому згоден криком кричати на всю Україну? Ідеологія Дмитра Табачника і його підспівувачів, як і ідеологія Олеся Бузини, — не наша, не просвітянська, не українська!”
Лідер партії “За Україну!”, народний депутат від фракції НУ-НС В’ячеслав Кириленко вже зареєстрував у Верховній Раді новий проект постанови про звільнення Дмитра Табачника з посади міністра. “Для мене і моїх побратимів це лише крок у досягненні нашої мети щодо відсторонення українофоба Табачника з посади міністра освіти і науки України. Ми разом з позапарламентськими силами будемо боротися з цим призначенням доти, доки отримаємо повну перемогу”, — запевнив Кириленко після того, як 30 березня не вистачило голосів, щоб звільнити міністра.
Тим часом протести тривають, навіть є заарештовані й засуджені. З кожним новим висловлюванням горе-міністра хвиля спротиву наростає. Насамкінець кілька найсвіжіших повідомлень.
“15 квітня 2010 року на прес-конференції Д. Табачник назвав Україну “єдиною папуаською країною”. Ненависть Табачника до всього українського перетворилася на патологію, а його політична шизофренія набула хронічного характеру. Пролазячи в академіки, Табачникові вартувало хоча б переглянути цікаву географію для дошкільнят, щоб запам’ятати, що країна, де він анекдотично став міністром, кардинально відрізняється природно-географічними, історичними, національно-культурними й іншими особливостями від тихоокеанської острівної конституційної монархії — Папуа Нової Гвінеї. На весняне загострення Табачника мав би звернути увагу президент України, бо за логікою останнього, головний папуас сидить на Банковій й очолює команду професіоналів”. Такий коментар надіслало ВО “Свобода” на недавній скандальний виступ Табачника. Того самого дня у Львові під час матчу “Карпати”—“Шахтар” фанати команди господарів розтягли на трибунах банер розміром 9х9 метрів з перекресленим обличчям міністра освіти і науки України і написом “Геть Табаку!”

Підготував Євген БУКЕТ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment