В ОДЕСІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ МАКСИМА ЧАЙКИ

17 квітня в Одесі о 16.00 понад тисяча українських патріотів прийшла до пам’ятника Тарасові Шевченку, щоб маршем вшанувати пам’ять Максима Чайки — людини, яка для багатьох стала символом боротьби за українську Україну.

Колона під синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами рушила центральними вулицями Одеси, скандуючи: “Слава Максиму Чайці!”, “Слава Україні! Героям Слава!”, “Україна понад усе!”, “Слава Нації! Смерть ворогам!” тощо.
На Олександрівському проспекті, біля місця загибелі Максима, учасники маршу зупинилися, вшанувавши пам’ять хлопця хвилиною мовчання та покладанням квітів.
“За цей рік Одеса перетворилась на героїчне місто для всієї України. Ми бачимо, що на місці, де загинув Максим Чайка, постійно лежать свіжі квіти. Сюди повсякчас приходить молодь, запалює свічки, вивішує фотографії Максима. За цей рік в Одесі пройшло близько десятка акцій зі вшанування пам’яті Максима Чайки. І ми можемо констатувати: Одеса стала новітнім містом паломництва українських патріотів. Справа, за яку боровся Максим, живе. Тисячі молодих людей з Одеси намагаються наслідувати ці ідеали. Сьогоднішні заходи є яскравим цьому прикладом”, — зазначив голова Одеської обласної організації ВО “Свобода” Павло Кириленко.
Нагадаємо, Максима Чайку — українського патріота, лідера патріотичної молодіжної організації “Слава і честь”, студента відділення журналістики Одеського національного університету ім. І. Мечникова вбили представники екстремістської організації “Антифа” 17 квітня 2009 року. Резонансне вбивство отримало значний розголос у вітчизняній та закордонній пресі. Екс-президент України доручив СБУ та МВС розслідувати зв’язки вбивць з іноземними антиукраїнськими організаціями. Згодом прес-служба СБУ повідомила, що відпрацьовується версія про можливу причетність керівника партії “Родіна” Ігоря Маркова до фінансування об’єднання “Антифашистська Дія” (“Антифа”) й організації вбивства Максима Чайки.
Однак слідство не дало жодних результатів. Винних досі не покарано.
Всеукраїнське об’єднання “Свобода” вважає, що вбивство українця Максима Чайки в Одесі стало наслідком бездіяльності влади та правоохоронних органів щодо виявів українофобії, які мають організований та системний характер й інспіровані з-за кордону.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment