РЕТРО Й ЕКЗОТИКА

Із 16 до 18 квітня у столичному Пушкінському парку було багатолюдно — всі поспішали на виставку автомобілів “Retro & Exotica Motor Show”. У парку не було жодного вільного клаптика асфальту — все заполонив транспорт відвідувачів, тому й експозиція почалась несподівано: майже впритул до звичайних стояли, виблискуючи фарами, ретро-автомобілі.

Наталія АНТОНЮК
Фото Ксенії ГЛАДИШЕВОЇ

Потрапити всередину виставкового центру було непросто — за квитками вартістю 25 гривень стояла черга. Два зали не вміщали всіх охочих помилуватися ретро- й екзотичними автомобілями. Тут були не лише любителі старовини, водії, а й ті, хто не може відрізнити “Запорожця” від “Лексуса”. Розглядати експонати заважали постійні спалахи фотоапаратів, а ще — діти, що бігали, залазячи до салонів, і яких ніяк не могли втримати татусі-автолюбителі.
Відвідувачі могли поспілкуватися з автодилерами суперсучасних автомобілів, власниками антикварних авто і тюнінг-ательє, постачальниками аксесуарів і матеріалів для ремонту і реставрації автомобілів.
Виставка показала історію автомобіля від минулого до сьогодення. На ній було представлено понад сотню експонатів, серед яких рідкісні й дуже дорогі автівки. Вартість деяких автомобілів — приблизно 5 млн доларів, більшість експонатів виставлено на продаж.
Шанувальники воєнної техніки зацікавлено розглядали експонати Великої Вітчизняної війни, зокрема “катюшу”, також їх вразила різноманітність мототехніки, зокрема на виставці був воєнний мотоцикл BMW у версії “сахара” з кріпленням для ручного кулемета на колясці.
Дорослі й діти не могли пройти повз найстаріший автомобіль виставки — “Buick” 1927 року, їх вразило також рожеве “Volvo” 1984 року, “Hummer H2” від дизайнера Луї Вітона, BMW 1939-го, “Mercedes-Benz” 1940-го тощо.
Виставка дала унікальну можливість побачити “Чайку”, на якій їздив перший секретар компартії України Володимир Щербицький, “Mercedes-Benz” генерального секретаря Леоніда Брежнєва, а ще відреставроване улюблене робоче авто відомого кіногероя штандартенфюрера СС Макса Отто фон Штірліца.
Чому такий ажіотаж викликала виставка? Невже нам не набридло спостерігати, як здіймають хвилі пилюки, випивають тонни бензину та проціджуються крізь затори тисячі автомобілів? Навіть дороге авто — буденне явище українських міст.
У тому й річ, що після однорідної маси хочеться подивитися на автомобіль як на витвір мистецтва, красиве поєднання незвичних форм, яскравих кольорів, цікавих деталей і аксесуарів. Хочеться дізнатися більше про еволюцію автомобіля в контексті загальної історії, тому багатьох і зацікавила виставка.
До того ж, підігріли інтерес деякі телепрограми, які показали перевтілення старого “драшпака” у блискучу ляльку. А хто ж не хоче побачити казку на власні очі?
Шкода, що в Києві немає музею раритетних автомобілів, а Музей історії автомобілів у моделях, який хоч трохи гамував інтерес до раритетнх авто, тимчасово не працює.
Однак для любителів автомобілів новина: з 5 до 15 серпня в Севастополі на аеродромі “Херсонеський маяк” відбудеться фінальний захід міжнародного фестивалю “Автоекзотика”, а в місті Українці Київської області 11—12 вересня — другий міжнародний фестиваль “Ретрофест”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment