У ДИМУ САМОРОЗТОПТАНОГО ПАРЛАМЕНТУ

Петро АНТОНЕНКО
Фото Ксенії ГЛАДИШЕВОЇ

У вівторок 27 квітня 2010 року, наступного дня по роковинах Чорнобиля, в Україні стався Чорнобиль політичний. Між 10.00 і 10.30 згорів наш парламент, Верховна Рада України, яка сама себе спалила і сама себе розтоптала.
Усе відбувалося у присутності кількох сотень людей в сесійному залі, де в ложі преси був і ваш кореспондент, і перед мільйонами телеглядачів по всій Україні, тисячами протестувальників під стінами парламенту.
Ми, наївні громадяни держави, ще не знали, якими можуть бути вершини (чи прірви) політичного цинізму. Виявляється, вони є. Це коли голова Верховної Ради Литвин зачитує результат офіційної реєстрації народних депутатів для сесійного засідання, і проголосивши, що “в залі зареєструвалося 211 народних депутатів”, спокійно починає засідання. Абсолютно неправочинне, адже зареєструвалося депутатів менше навіть від простої більшості парламенту. Замість того, щоб оголосити, що засідання через відсутність кворуму не відкривається чи бодай оголосити повторну реєстрацію, спікер починає брутальне шоу. Набагато брутальніше, ніж кидання яєць просто в президію парламенту, в голову спікеру, якого закрили служки завбачливо налаштованими парасольками.
Ганебне дійство було продовжено внесенням “на розгляд” порожніх депутатських крісел (реґіонали блокували трибуну) закону про ратифікацію харківського пакту Януковича—Медведєва під неймовірний шум і скандування “Ганьба!” не лише опозиційних фракцій, а й журналістів у ложі преси, під спровоковану якимись незрозумілими типами в сесійній залі бійку, під шматування цими ж типами і реґіоналами державного прапора України, яким фракції БЮТ і НУ-НС накрили свої місця в залі. Було кинуто на підлогу димові шашки. Густий дим оповив зал, у ньому не було видно ні табло, ні президії — нічого. І в цьому несусвітті прикритий парасольками спікер ставить “на голосування” закон про ратифікацію харківської угоди. І оголошує: “За — 236 голосів. Рішення прийнято”.
Як можна було набрати 236 голосів “за”, коли на засіданні зареєструвалося 211 депутатів? Це залишається ганебним пам’ятником нашому парламентаризму! Питання навіть не в тому, що жменька депутатів-реґіоналів, які бігали сектором своєї фракції, натискали по кілька кнопок кожен. До цього всі давно звикли. Навіть не в тому, що “проголосували”, наприклад, такі сумновідомі депутати, як Сергій Ківалов та Сергій Головатий, які в цей момент перебували в Страсбурзі. Питання в тому, що 211 зареєстрованих, і з них — 236 “за”. Тож абсолютно нелегітимне рішення неправочинного засідання парламенту скасовується в будь-якому районному суді.
А правильніше сказати так: 27 квітня 2010 року Верховна Рада України не ратифікувала харківську угоду між Україною і Росією щодо Чорноморського флоту. Не міг цього парламент зробити фізично. Він згорів і розтоптав сам себе.

За кілька хвилин по цьому дійству беру коментар для “Слова Просвіти” у лідера депутатської групи “За Україну!” (фракція НУ-НС) і голови однойменної партії В’ячеслава Кириленка.
— Пане В’ячеславе, в залі зареєструвалося 211 депутатів…
— Отже, це засідання абсолютно неправочинне. І будь-які прийняті ним рішення нелегітимні. Ми будемо їх оскаржувати і добиватися скасування.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment