СЛОВО РІДНЕ БЕРЕГТИ

5 червня відбудеться Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика в Австралії. Його проводить Австралійська Координаційна рада Міжнародного конкурсу, яка діє за підтримки Центру україністики ім. Миколи Зерова в Університеті ім. Монаша та Української Центральної Шкільної Ради в Австралії. Проведення конкурсу стало можливим завдяки щедрому спонсорству Української кредитної кооперативи “Дністер”.
Детальніше — у розмові з головою Австралійської Координаційної ради Міжнародного конкурсу Оленою Радієвською.

— В Австралії триває підготовка до проведення першого в історії Всеавстралійського туру Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. До Австралійської ради входить, крім Вас і мене, голова УЦШР Орися Стефин. Проте найзначнішу частину планувальної й організаційної роботи  проводите Ви. Розкажіть про себе та про Ваш зв’язок з організаторами конкурсу в Україні.
— За фахом я філолог, викладач української мови і літератури й перекладач. Освіту здобула в Національному університеті ім. Тараса Шевченка в Києві. Приїхавши до Австралії, включилася в освітянське життя української громади — навчала в українській школі в Нобл Парку, була членом УЦШР, а також використала свої знання з комп’ютерної лінгвістики для створення навчального веб-сайту для дітей “Пан Коцький” (www.ukrainian4kids.com).
Ідея проведення в Австралії Міжнародного конкурсу з української мови, який об’єднує юних українців усього світу, надзвичайно приваблювала. Після спілкування із Лігою українських меценатів, ініціаторами і головними організаторами конкурсу, мене було уповноважено організовувати конкурс в Австралії. Дуже вдячна Вам, пане Марку, і пані Орисі Стефин за те, що одразу відгукнулися на  ініціативу, і ставши членами Координаційної ради конкурсу в Австралії, всіляко підтримуєте її.
— Загальна мета конкурсу — це підвищення престижності української мови серед молоді та заохочення молодих людей спілкуватися українською мовою. Яку користь мав би принести конкурс українській спільноті в Австралії?
— Участь у міжнародному конкурсі стане пам’ятною подією для наших дітей. Зважаючи на географічну віддаленість Австралії від України, молодому поколінню українців  нелегко підтримувати зв’язок із рідною землею батьків. Участь у міжнародному конкурсі з української мови дасть змогу нашим дітям і молоді відчути себе частиною єдиної української родини.
Участю у конкурсі наші діти укріплюють свою українську ідентичність, адже мова — одна з підвалин національної самосвідомості. Конкурс стане стимулом для дітей до вдосконалення української мови. Нехай вони пишаються, що можуть розмовляти українською мовою, виявляючи свою належність до української спільноти в англійськомовному середовищі.
Сподіваюся, що конкурс посилить інтерес до вивчення української мови в Австралії, й до наших шкіл прийдуть нові учні, а ті, що вже скінчили навчання, не забуватимуть її.
— Як зорганізовано конкурс в Австралії? Хто може взяти в ньому участь?
— Робота над організацією конкурсу розпочалася торік у листопаді. Координаційна рада докладає всіх зусиль, щоб перший конкурс з української мови пройшов успішно. Було скликано спеціальну методично-розробну комісію з досвідчених учителів, що викладають українську мову в Австралії, щоб розробити завдання, які зможуть виконати місцеві учасники. Враховували методику викладання і рівень володіння українською мовою.
Ми дуже раді, що значення проведення конкурсу в Австралії усвідомлюють провідні освітні організації: Університет ім. Монаша й Українська центральна шкільна рада Австралії. Їхня підтримка неоціненна — УЦШР взялася за залучення усіх шкіл до участі в конкурсі, а університет ім. Монаша надав приміщення для проведення конкурсу у Вікторії й виступив із пропозицією комп’ютеризувати завдання конкурсу. Вперше в історії Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика його учасники зможуть виконувати завдання “он-лайн” через Інтернет.
Конкурс відбудеться 5 червня о 10 годині — одночасно по всій Австралії. Учасники матимуть годину на виконання чотирьох завдань, три з яких виконуватимуть на комп’ютері, а четверте, творче, — на папері. Роботи оцінюватимуть тільки за номером учасника. Щоб отримати номер і пароль, слід завчасно зареєструватися. Реєстраційні форми можна отримати у школах або самим завантажити зі сторінки про конкурс на Facebook (Jacyk Ukrainian Language Competition in AU). Реєстраційні форми можна надсилати поштою на адресу конкурсу або в електронному вигляді до 22 травня.
Вік учасників — від 9 до 21 року. Конкурс відкритий для всіх дітей і молоді, що володіють українською мовою і проживають в Австралії.
Звичайно, будуть нагороди. Усі учасники отримають пам’ятні свідоцтва про участь в Інавґуральному Всеавстралійському турі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Переможці, крім свідоцтв, виданих в Україні, отримають ще й грошову нагороду — 200 австралійських доларів завдяки спонсору — Українській кредитовій кооперативі “Дністер”.
Сподіваємося, що в першому Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика в Австралії візьме участь багато молодих ентузіастів української мови — учнів українських суботніх шкіл та студентів університетів, інших молодих людей, що знають українську мову або вивчають її як другу,  прагнуть володіти нею досконало.

Спілкувався
Марко ПАВЛИШИН,
член Австралійської Координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment