ЗБИРАЛЬНИЦТВО ЯК ФОРМА ГОСПОДАРЮВАННЯ РЕҐІОНАЛІВ

Валентин ТКАЛИЧ,
м. Луганськ

Збиральництво — прадавня форма господарювання людини, що являло собою забирання у дикої природи всього корисного для споживання. Пізніше разом із полюванням та рибальством воно склало єдиний комплекс господарства привласнення. Як основа збереглася у деяких індіанських племенах Південної Америки та невеликої частини австралійських аборигенів.
Реґіонали, отримавши повноту влади, запроваджують саме збиральництво як форму господарювання в Україні. Точніше, забирання і привласнення із бюджетів усіх рівнів, у громадян через систему надексплуатації й цінову політику, грошову емісію тощо. Ані інновацій, ані новітніх технологій, ані виходу на світовий чи європейський ринок. Контрольований додаток до російської економіки — ось що тільки і змогло народитися у “проффесорській” голові та в його поплічників.
Правда, одне нововведення до традиційної форми збиральництва вони запровадили: те, що не в змозі використати самі — віддають іншим, як-то ядерне паливо, акваторію Чорного моря і суверенітет держави. Окрім цього, нова влада швидкими темпами, без огляду не тільки на юридичні тонкощі, а й на положення Конституції, втілюючи в життя гасло “всьо будєт Донбас”, вибудовує таку систему управління і політичний режим, який, на їхню думку, неможливо буде змінити інституційними методами.
Дехто також може вважати це певним етапом у розвитку України й плекати надію скористатися результатами. Марно, бо це звичайнісінький соціальний рецидив “кучмізму”, який, безумовно, мине. Мине не сам, а під тиском широких верств населення. Восени, коли потрібно буде збирати дітей до школи та готуватися до осінньо-зимового періоду, люди збагнуть, що розраховувати на нову владу вони не можуть. Співвідношення доходів і цін буде не на користь кишені, обіцяні владою соціальні гарантії будуть забуті, бо вона зайнята винятково власним життям і збагаченням. Далі — опалювальний період із комунальними проблемами, які також ляжуть на плечі громадян. Саме навесні опозиція може мати підтримку електорату, якщо весь цей час не сидітиме, склавши руки. Відвертий і зухвалий наступ на права і свободи українства і демократії консолідує національно-демократичні сили. Третина виборців України, що підтримали Януковича і Ко 2010 року, може значно скоротитися. У березні 2011 року настане час місцевих виборів, що буде випробуванням сил, а далі — парламентські вибори. Тож не збиральництво потрібно сьогодні Україні, а гідне місце у світовому розподілі праці.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment