ВЕРНІСАЖ ЛЬВІВСЬКИХ ХУДОЖНИЦЬ У КИЄВІ

Любов ХАМАЗА,
завідувач виставкового відділу Музею книги і друкарства,
м. Київ

Три різнопланові експозиції — олійна пастель, живопис і ткацтво на склі — на одній виставці демонстрували у великій залі Музею книги і друкарства України.
Виставка незвична не тільки поєднанням різнопланових технік, а ще й особистостями авторів творів — трьох молодих художниць зі Львова Наталії Колпакової, Дарини Скринник-Миськи та Мирослави Рожко.
Мисткині закінчили Львіський коледж декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша, а згодом — Львівську національну академію мистецтв. Далі їхні творчі шляхи розійшлися.
Н. Колпакова працює у графічній техніці олійної пастелі, яка передбачає роботу на фактурному тонованому папері. Образи, що їх втілює художниця, — квіти, міста, села — це складна гра живих кольорів, які проходять крізь призму душі. У творах відчувається внутрішнє бачення мисткині, яка дала змогу відчути її світ, поринути в її думки. Неймовірно красивий водограй кольорів у натюрмортах “Кошик з яблуками”, “Червоні ружі”, “Хризантеми”, “Перці”. Вражає самобутність творчого підходу до написання картин, в яких художниця наносить зображення не лише на поверхню паперу, а й через зіставлення самого паперу й пастелі, що його вкриває.
Д. Скринник-Миська презентувала на виставці галерею олійних портретів. Перед нами постають образи сучасників різного віку й статі, з притаманними кожному особливими рисами характеру, настрою, почуттів. Картини захоплюють філософським змістом і стилем. Рух, експресія в статурах, неспокій в обличчях, несподівані ракурси в поєднанні із влучними і точними назвами під портретами викликають усмішку і задуму. Крім портретів, Дарина виставила кілька полотен із зображенням дерев. Але й тут вона не зраджує собі: показує не ліс, сад або гай, а окрему рослину, малює дерева з покрученими, обдертими стовбурами, пожовклим листям, обламаним гіллям.
Перлина виставки — оригінальні авторські твори М. Рожко, виткані на склі. Характерне для цих робіт те, що ажурне ткацтво виконано з обох боків скла, залишаючи деякі площини незаповненими, що додає твору просторової перспективи, несподіваних ефектів, зачаровує майстерним поєднанням реальності й казки, мудрої рівноваги. Не кожен митець може так талановито передати відчуття в скляних картинах. На виставці авторка демонструє два цикли романтичних композицій, створених у цій незвичній техніці: “Ангели” та “Дерева як сни”.
Цей вернісаж Мирослави Рожко, Наталії Колпакової та Дарини Скринник-Миськи — не дебют. Дівчата — учасниці багатьох персональних і колективних виставок не лише в Україні, а й за кордоном (Білорусь, Польща, Словаччина, Чехія, Іспанія, Франція, Греція). Самобутній творчий почерк кожної з художниць завжди привертатиме до їхніх полотен і глядачів, і колекціонерів, і галеристів.
Реалізуючи самобутній внутрішній потенціал, талановиті львівські художниці ніби запрошують глядача у творчий процес, надають можливість доторкнутись до таємниць творення. Здається, все так просто — намалювати самому, а не виходить! І дивуєшся, яка сила допомагає створити таким тендітним ніжним дівчатам настільки нестандартний, фантастичний світ. Мисткині намагаються уникнути одноманітності у створенні вишуканих полотен, які вражають лаконічністю думки, глибиною образів, багатогранністю, кольоровою гамою і художнім смаком.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment