СПІВПРАЦЯ ТУМ ІЗ ПРОСВІТЯНАМИ

У березні цього року Товариство Української Мови ім. Т. Шевченка в США відзначило 20-річчя співпраці з обласними об’єднаннями “Просвіти” в Україні. У квітні відбулася товариська зустріч-пікнік із членами ТУМ, які мешкають у Флориді. Голова ТУМ професор Віра Боднарук подала короткий звіт про роботу за 2009 рік, яка значною мірою полягала у фінансовій допомозі українським виданням.
ТУМ надсилало книжки для “Просвіти” Севастополя. Було передано фонди на друк підручників у Донецьку й Севастополі, журналу “Бахматський шлях” у Луганську, на перевидання книжки Уласа Самчука “Кулак” у Рівному, на дитячий журнал “Журавлик” у Харкові, на часопис “Слово Просвіти” в Києві. За сприяння ТУМ відкрито книгарню “Просвіти” в Чернігові. У Полтаві за сприяння Товариства Української мови ім. Т. Шевченка у США відбувся фестиваль української молоді. Товариство допомагало херсонській “Молодій Просвіті”, сприяло видавничій діяльності в Кіровограді та Хмельницькому.
На стипендії для студентів із незаможних родин, які вивчатимуть україністику, було передано фонди до Національного університету “Острозька академія”, до Університету ім. Петра Могили в Миколаєві та стипендії для здібних студентів із різних реґіонів України через київське видавництво “Смолоскип”.
ТУМ — член Чикаґської Фундації Голодомору 1932—33 в Україні. Воно щороку бере участь у відзначенні цієї трагедії українського народу. Товариство також фінансово підтримує роботу над фільмом Ірени Забитко про Чорнобильську трагедію.
Товариство Української Мови ім. Т. Шевченка у США листується з усіма обласними об’єднаннями ВУТ “Просвіта” та деякими університетами й бібліотеками в Україні. Вони подають проекти, а після їхнього обговорення ТУМ надає їм частину спонсорських коштів.
ТУМ бере участь в “Українських Днях” у Чикаґо та в Осередку св. Андрія в Норт-Порті (Флорида), виставляючи книжки, журнали та газети з України, яким ТУМ надавало фінансову допомогу. Товариство організовує літературні вечори з іншими місцевими організаціями. Так, у Чикаґо відбулася імпреза “Мова наша солов’їна”, а у Флориді ТУМ за участю Громадського Комітету організувало “Свято Злуки” і “Шевченківський Концерт”. До імпрез ТУМ прагне залучити молодь із “Четвертої Хвилі”.Члени ТУМ активно працюють у прицерковних і громадських організаціях.
Товариство Української Мови ім. Т. Шевченка висловлює глибоку вдячність меценатам і добродіям, без яких наша праця була б неможливою.
Робота ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка в обороні української мови й культури дуже напружена і потребує підтримки закордонних українців, як ніколи. ТУМ і надалі робитиме все можливе, аби допомогти в цьому.

Пресова референтура ТУМ ім. Т. Шевченка у США

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment