Я ДО ТЕБЕ, МАТУСЮ, У ПІСНІ ІДУ

Михайлина БОДНАР,
завідувач культурно-масової роботи обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, голова обласної організації “Жіноча громада”,
м. Івано-Франківськ

На свято Матері, яке відродилося в незалежній Україні, хочеться віддати нашим найдорожчим особливу увагу і пошанівок. Цього дня в обласному Народному домі “Просвіта” для мам були найкращі квіти, найтепліші й найсердечніші слова, наймелодійніші пісні й найколоритніші танці. Імпрезу організувала обласна організація “Жіноча громада”, обласне об’єднання “Просвіти”, студенти інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника за сприяння управління у справах сім’ї та молоді ОДА.
Лагідний мамин заспів засіває дитячу душу любов’ю до людей, до всього живого. Колискову на святі виконала солістка національного гуцульського ансамблю пісні і танцю “Гуцулія” Олена Раджапова.
Усе в житті минає — і добре, і зле. Забуваються старі події. Та пам’ять про матір жива доти, доки живуть її діти. Про неї співала солістка обласного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Світлана Суховій. І доки в грудях б’ється серце, ми повинні нести материнську любов крізь усе життя — головний лейтмотив пісні, яку виконував художній керівник НД “Просвіта” Орест Турок, “Я до тебе, матусю, у пісні іду”.
З образом матері пов’язуємо біленьку хату і вишні в саду, зелений луг і вишиту сорочку. Тому так сердечно сприйняли матері пісню “Два кольори” у виконанні солістів обласної філармонії братів Слободянів і танцювального колективу “Зірка мрії” під супровід пісні “А сорочка мамина біла, біла…”
Незабутнє враження справив виступ заслуженого артиста України Володимира Коваленка зі святковими феєрверками.
Присутні оглянули тематичну виставку “Від роду до роду” просвітян Наталії Синиці, Ярослави Слуцької й Петра Арсенича, які представили старовинний український одяг своїх матерів, бабусь, прабабусь, вишиті речі, фотографії свого родоводу і книжки, що бережуть і шанують у їхньому домі.
Матерів привітали головний спеціаліст управління у справах сім’ї та молоді ОДА Ірина Кравчук та голова обласного об’єднання “Просвіти” Степан Волковецький.
Нам, організаторам заходу, дуже хотілося, щоб цього дня у матерів було свято. І приємно було бачити, як вони відчували до себе увагу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment