ЛУГАНЦІ ВШАНОВУЮТЬ ЖЕРТВ ТОТАЛІТАРИЗМУ

У Всеукраїнський День пам’яті жертв політичних репресій на місці масових захоронень розстріляних більшовиками луганців у Сквері Пам’яті в центрі міста зібралися понад три сотні громадян, щоб віддати шану невинно убієнним землякам. Організатор акції — новостворений Луганський обласний громадський комітет порятунку України, очолюваний головою обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Т. Шевченка Володимиром Семистягою.
Захід розпочався із заупокійної молитви, яку прочитали священнослужителі Української Православної Церкви Київського Патріархату, та виконання духовного гімну України “Боже великий, єдиний”.
Промови виголосили представники громадськості Луганська, серед яких — потерпілі від репресій комуністичного режиму, родичі репресованих. Відомий український поет, член НСПУ, просвітянин Іван Низовий нагадав про створений совєтською владою Голодомор українців 1932—1933 років, що лютою смертю скосив багатьох рідних письменника. Він зазначив, що нова влада робить усе для знищення історичної пам’яті української нації.
Про свого батька, палкого патріота України, поета, художника, священика Української Автокефальної Православної Церкви, що в 60-х роках ХХ сторіччя мешкав у Луганську, отця Миколу Сарму-Соколовського, якому 19 травня виповнилося б 100 років, розповіла просвітянка Оксана Бальсявіченє (Соколовська).
На заході виступили доцент базового просвітянського Луганського національного університету ім. Т. Шевченка, письменник і літературознавець Олекса Неживий і доцент Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, голова обласної філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні, кавалер ордена княгині Ольги Ірина Магрицька. Промовці переконані, що нинішні біди українського народу не в останню чергу викликані постгеноцидним станом нації, досі остаточно не подоланим.
Член громадської ради при Луганському міськвиконкомі Галина Корнілова, розповівши історію власної родини, що зазнала політичних репресій, звернулася до учасників мітингу із закликом створювати “родину репресованих”, поширюючи цю ідею на всю Україну на кшталт того, як у Польщі існує “катинська родина”.
Живим зв’язком із сьогоденням був наповнений виступ доцента Луганського національного університету ім. Т. Шевченка, голови Луганської обласної організації Об’єднання Українських Націоналістів (державників), просвітянина Юрія Кисельова, який зауважив, що пам’ять про загиблих потрібна нам для запобігання рецидивам тоталітарного минулого, що нависли над нами в результаті антиукраїнської політики нової влади.
Виступив і луганець Юрій Хомуленко, який став останньою жертвою комуністичних репресій. Він у гарячі серпневі дні 1991 року активно виступив проти ГКЧП, за що його схопила міліція й три дні він провів в ув’язненні. Пан Юрій також застеріг громаду щодо недопущення нової тиранії в Україні.
Акція стала найпотужнішим заходом патріотів міста з часу приходу до влади в Україні Януковича та його команди і показала, що потенціал для народного опору антиукраїнській владі у найсхіднішій області є.

Прес-центр Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

ІЗ РЕЗОЛЮЦІЇ МІТИНГУ

Ми, учасники мітингу з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій, вимагаємо: на державному рівні визнати національно-визвольний рух в Україні ХХ сторіччя як такий, що сприяв здобуттю її незалежності, зробити рішучий крок до національного примирення; негайно розпочати декомунізацію держави та притягти до кримінальної відповідальності посадових осіб, причетних до спорудження пам’ятника тирану-злочинцю Сталіну в Запоріжжі; усунути з посад керівників областей України, які розпорядилися або дозволили вивісити червоні прапори неіснуючого СРСР, а також запобігання подальшого застосування цих прапорів у нашій державі замість Державних Прапорів України; заборонити діяльність КПУ та комуністичної ідеології як ворожої українському народові й державі; засудити національно-зрадницьку політику правлячої верхівки України, спрямовану на знищення української державності.

Луганський обласний Народний комітет порятунку України; луганські обласні об’єднання організацій: ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка; “Молода Просвіта”; Всеукраїнське об’єднання “За Помісну Україну!”; Асоціація дослідників голодоморів в Україні; Міжнародна організація “Об’єднання Українських Націоналістів (державників)”; Всеукраїнське товариство політв’язнів і репресованих; “Народний фронт Луганщини”; Всеукраїнське педагогічне товариство ім. Григорія Ващенка; Всеукраїнське жіноче товариство ім. Олени Теліги; Союз Українок; “Студентське братство”; Всеукраїнське музичне товариство; Всеукраїнське товариство охорони пам’яток історії та культури; Жіноча правозахисна організація “Чайка”; Молодіжна організація “Народний фронт Луганщини”; Товариство Українського козацтва “Лугарі”; Організація Українських Націоналістів; “Громадянська комунальна самооборона”; міське Товариство української мови імені Тараса Шевченка; Організація українців, насильно депортованих із Польщі, “Ватра”.
Обласні організації партій: “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, Українська народна партія; КУН; Всеукраїнське об’єднання “Свобода”; Українська республіканська партія “Собор”; “Громадянська позиція”; Народний рух України, Всеукраїнське політичне об’єднання “Народна самооборона”; Комітет громадського територіального самоврядування — орган громадської самоорганізації населення м. Луганська; члени Громадської палати при виконавчому комітеті Луганської міської ради О. Борисова, Г. Корнілова та інші; українські письменники Луганська В. Голобородько, О. Неживий, І. Низовий, М. Ночовний

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment