ЛИСТ

До редакції “Слова Просвіти” надійшла копія скарги Сергія Мельничука, а також копія відповіді на скаргу ДП “Донецька залізниця”. Подаємо їх без змін.

Голові Укрзалізниці
Мельничука Сергія Андрійовича, який мешкає за адресою: 91005,  м. Луганськ, вул. Лянгузова, 2, к. 70
Тел.: 050 258 00 19

СКАРГА
23.03.2010 р. у вагоні № 21 швидкого поїзда № 20: Київ—Луганськ, яким я їхав до Луганська,  звернувся до провідника з проханням зменшити гучність радіо. Провідник почала пояснювати мені, як треба зробити тихіше радіо, малозрозумілою для мене російською мовою. Спілкування між мною і провідником різними мовами призвело до того, що провідник почала на підвищених образливих тонах звинувачувати мене у тому, що я її не розумію. На моє прохання відрекомендуватися провідник відмовилася назвати своє прізвище. Я звернувся до бригадира поїзда, яка відрекомендувалась як Грищенко Лариса Олексіївна, з проханням забезпечити дотримання персоналом поїзда порядку, встановленого Конституцією України у сфері застосування української мови як державної. Мої вимоги викликали обурення бригадира поїзда, яка також відмовилася спілкуватися зі мною державною мовою, принижуючи таким чином мою громадянську й національну честь і гідність, розпалюючи міжнаціональну ворожнечу за мовною ознакою.
Прошу Вас ужити відповідних заходів до відновлення в роботі “Укрзалізниці” порушеного порядку, встановленого Конституцією України у сфері застосування мов, а також розв’язати питання відповідальності осіб, з вини яких відбулися зазначені правопорушення.
С. А. Мельничук,
25.03.2010 р.

91005 м. Луганськ,
вул. Лянгузова, 2 к. 70
Мельничуку С. А.
Шановний Сергію Андрійовичу!
Ваша скарга на дії провідника та начальника поїзда № 20 сполученням Київ—Луганськ, розглянута в службі пасажирського господарства Донецької залізниці.
За даним фактом у вагонному депо Луганськ проведено оперативну нараду. В ході наради встановлено, що у рейсі 23.03.10 р. вагон № 21 поїзда № 20 сполученням Київ—Луганськ обслуговувала провідник пасажирських вагонів Клімова Н. Ю. під керівництвом начальника поїзда Грищенко Л. О.
За порушення п. 7.1 “Посадової інструкції начальнику поїзда № ЦЛ—0003”, щодо не прийнятті відповідних заходів по усуненню конфліктної ситуації на шляху прямування, начальника поїзда Грищенко Л. О. позбавлено 100 % преміальної сплати за квітень 2010 р.
За порушення п. 3.1.1. “Інструкції провіднику пасажирських вагонів № ЦЛ—0003”, щодо не коректної поведінки з пасажиром, не розрішення конфліктної ситуації з пасажиром, провідника пасажирських вагонів Клімову Н. Ю. позбавлено 100 % преміальної сплати за квітень 2010 р.
Інструкторським складом резерву провідників вагонного депо Луганськ проведено додаткові інструктажі з працівниками поїзних бригад щодо спілкування при виконанні посадових обов’язків українською мовою.
Приносимо Вам вибачення за доставлені незручності при користуванні послугами залізничного транспорту.
З повагою,
О. М. Аксьонов,
перший заступник начальника служби

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment