Ой, «Веселочко» прекрасна!

Яна КОЛЕСНИК,
голова Союзу Українок Луганської області,
член “Просвіти”,
вчитель-методист СЗШ № 48
м. Луганська

Нещодавно відбулися зустрічі просвітянської громадськості Луганська з директором Національного видавництва дитячої літератури “Веселка” Яремою Гояном, завідувачем відділу дитячої літератури цього видавництва, заслуженим працівником освіти України Наталею Хайнацькою і заступником голови Союзу Українок, кавалером ордена княгині Ольги III ступеня Ростиславою Федак.
Духмяним короваєм на вишитому рушнику шанованих гостей зустрічали діти, вбрані в українські національні костюми, — учні луганської загальноосвітньої школи № 51. Їхня вчителька української мови та літератури, активістка “Просвіти” й Союзу Українок Катерина Гайова разом з дітьми привітала гостей, подарувавши їм квіти.
Після короткого знайомства з просвітянським активом області в Українсько-канадському центрі “Відродження” столичні гості вирушили до школи-гімназії № 42 на зустріч з учителями-словесниками, вихователями дитячих садків, учителями молодших класів шкіл міста. Відбулося щире спілкування Яреми Петровича з педагогами, які нарікали на брак у Луганську цікавих українських дитячих книжок, адже реґіон зросійщений. Учителі придбали різноманітні книжки, які видала “Веселка”.
Ростислава Федак звернулася до жінок, наголосивши, що саме вони — носії генофонду нації, берегині роду, виховательки майбутнього України. Вона подарувала бібліотеці школи-гімназії № 42 і книгозбірням дитячих садків видані у “Веселці” книжки.
Цього самого дня в ошатній залі центру “Відродження” змогу поспілкуватися з Яремою Гояном мали просвітяни, союзянки, письменники, викладачі університетів Луганська. Гості просвітянського центру розповіли про свій життєвий і творчий шлях і висловили луганській патріотичній громадськості пропозиції щодо співпраці. Зокрема, пані Ростислава запропонувала організувати “Школу шляхетних українок”. Адже такі є вже в багатьох містах України. На завершення зустрічі пан Ярема заспівав українські пісні, які підхопили присутні.
Наступного дня гості відгукнулися на запрошення школи-гімназії № 59, де відвідали бібліотеку, кабінет українознавства, де багато художньої та методичної літератури, подарованої видавництвом “Веселка” та Союзом Українок України. Ярема Гоян і його співробітниці були вражені талановитою грою дітей на народних інструментах. У подарунок учні отримали чудові книжки — “Колядки та щедрівки”, щоб різдвяні пісні оселилися в серці кожної дитини.
Наступна зустріч була зі студентами факультету української філології базового просвітянського Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на запрошення декана цього факультету, просвітянки Тетяни Пінчук. Студенти мали багато цікавих запитань до Яреми Петровича та Наталі Ігорівни. Особливо радо зустріли пані Ростиславу, бо вона вже не вперше мала нагоду зустрітися зі студентами, які постійно беруть активну участь у конкурсі “Мій рідний край” і неодноразово посідали призові місця. Кілька студентів отримують стипендії від Союзу Українок України. Пані Ростислава закликала дівчат взяти за приклад служити Україні так, як це робили й роблять знані українки Мілена Рудницька, Атена Пашко та інші.
Університету подарували багато художньої й методичної літератури.
Завершилося перебування гостей у Луганську презентацією журналу “Веселка” в школі № 48 обласного центру. Гості почули розповідь про створення цього дитячого видання, його діяльність і вплив на розвиток духовності молоді. Адже журнал опікується розвитком мови, культури, історії, моральності дітей України.
Учні та вчителі довго не відпускали гостей. Було тепло й сонячно на душі від щирості дітей, їхніх радісних голосів.
А надихнула школярів на це свято вчителька української мови школи № 48, просвітянка, союзянка Ніна Покришка. Щиро дякуємо Яремі Гояну, Наталі Хайнацькій та Ростиславі Федак. Особливу вдячність луганці висловлюють голові обласного об’єднання “Просвіти” Володимирові Семистязі за організацію заходу, а також деканові факультету української філології ЛНУ імені Тараса Шевченка Тетяні Пінчук, директорам луганських шкіл-гімназій № 42 та № 59 — просвітянам Олександрі Шевченко та Юрієві Приню.
Бажаємо добрим людям натхнення і здоров’я для подальшої подвижницької праці на благо рідної України!
Лише два дні перебували гості на Луганщині, а скільки зерна вони посіяли в душах дорослих і дітей, яке обов’язково проросте і дасть добрі сходи.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment