РУХ СПРОТИВУ НАРОСТАТИМЕ

Народний комітет захисту України реагуватиме на всі антидержавні дії влади

В УНІАН відбулося представлення нещодавно створеного Народного комітету захисту України. Про розгортання його роботи на всеукраїнському і реґіональному рівнях говорили представники комітету Юрій Щербак, Михайло Ратушний, письменник Володимир Цибулько, який формує це об’єднання.

Петро АНТОНЕНКО

Народжується потужна народна ініціатива опору громадян правлячому режиму, зазначив Юрій Щербак. Він наголосив, що цей рух знаходить дедалі ширшу підтримку не лише всередині країни, а й серед світового українства. Зокрема, утворення Комітету привітали організації діаспори — Світовий конґрес українців та Український конґресовий комітет. Поки що, сказав Юрій Щербак, Росії вдалося втягти Україну в сферу свого впливу, відкинути нас назад у європейському поступі. Але миттєвої перемоги правлячому режимові досягти не вдалося. Цьому “бліцкригу” завадив саме рішучий громадський спротив українців. У результаті під час недавнього візиту президента Росії в Україну вдалося не допустити підписання неприйнятних для нас міждержавних угод. Однак розслаблюватися не можна, влада просто зробила паузу в цих діях.
Михайло Ратушний наголосив, що ключовими в діяльності Комітету є ті напрями, де влада чинить неприховано антидержавні дії. Тому Комітет, що гуртує національно-демократичні партії, громадські організації, покликаний стати на захист державності, демократії. Характерно, сказав Михайло Ратушний, що саме знизу, з районів й областей, відчувається імпульс до об’єднання. Деякі політичні сили, які декларують себе як опозиційні, поки що все ще не включаються в роботу Комітету, хоч цього вимагають від них самі партійці. Приклад подала молодь, про що сказав на презентації представник новоствореного всеукраїнського молодіжного руху спротиву Іван Крулько. Майже два десятки молодіжних організацій напередодні підписали декларацію про об’єднання в рух опору антинародній владі. Серед них — молодіжні організації того напряму і тих партій, які все ще вагаються, чи включатися в роботу Комітету.
Виникла дискусія і стосовно форм діяльності Комітету. Його представники висловилися проти того, щоб формалізувати, реєструвати ще одну, як сказав Ратушний, “5001-шу” громадську організацію. Бюрократичні структури лише зашкодять справі, розрахованій на ініціативу знизу. Інша річ, що треба координувати цей рух, бо вже є приклади, коли в областях утворюються паралельні об’єднання, комітети, які не можуть зійтися навіть на єдиній назві руху. Тобто повторюються помилки з подрібненням, розпорошеністю партій.
Як зазначив Володимир Цибулько, на першому плані — відстеження діяльності влади, фіксування всіх її антиукраїнських дій. Незабаром 100 днів цієї влади, і Комітет готує своєрідну “Книгу антиукраїнських дій” режиму. Мабуть, книга міститиме 100 сторінок, бо приклади таких дій влада демонструє щодня — від здачі національних інтересів до наступу на демократію, економічні прорахунки. Кожен такий крок отримуватиме належну оцінку Комітету, і його позицію доноситимуть до громадян, що, між іншим, непросто, враховуючи стан нашого інформаційного простору. Тому НКЗУ днями відкрив в Інтернеті сайт за адресою nkzu.org. Тут оприлюднюватимуть інформацію про діяльність Комітету, про всі антидержавні дії правлячого режиму.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment