У ЇЇ СЛОВІ — СОНЦЕ І БЛАКИТЬ

Вікторія ВАЛЬКОВА,
член Національної спілки журналістів України

“Полудень віку” — з такою назвою 12 травня в Будинку літератора відбувся творчий вечір поетеси, фольклориста, народознавця, члена НСПУ, лауреата літературних премій “Благовіст” і Михайла Коцюбинського Надії Данилевської. Вона презентувала свою нову збірку творів “Мій полудень”, яка стала органічним продовженням попередніх.
Надія Данилевська — авторка багатьох поетичних книжок, етнологічних видань, разом з Миколою Ткачем упорядниця творів Данила Мороза, збірників українських пісень; антологій “Різдво в українській поезії”, “Великдень в українській поезії” та ін. Цей творчий доробок було представлено на виставці, розгорнутій у фойє.
Свобода внутрішнього світу пані Надії віддзеркалюється у свободі слова: поетеса однаково майстерно володіє традиційною римою і “білим” віршем, що дає змогу думці вийти за рамки обмежень.
Довершеність форми, глибина змісту, різнобарв’я образів, ясність і легкість думки роблять поезії Надії Данилевської близькою і зрозумілою кожному читачеві. Вони легко запам’ятовуються, до них хочеться повертатися. Мабуть, це і є найвище щастя для поета. Я з великим задоволенням прочитала на вечорі вірші поетеси, творчість якої мене полонила.
Вірші Надії Данилевської напрочуд мелодійні, чимало їх покладено на музику. Деякі з них прозвучали у виконанні тріо “Жайворонок” під керівництвом В. Команчук.
В ошатній залі Будинку письменників були представники творчої інтелігенції — поети, журналісти, фольклористи, музейні працівники. Святковим короваєм привітали поетесу родичі й земляки з Умані. Завітав на вечір бандурист і співак Тарас Силенко. Ансамбль “Любисток” під орудою Ніни Левицької закликав весну; старовинні народні пісні виконав ансамбль української автентичної музики “Божичі” (керівник Ілля Фетисов) і побажав Надії Данилевській “Многїї літа”.
“Педагог, народознавець, письменниця, журналістка, поетеса, майстриня, співачка, фольклорист, етнограф, освітянка — сьогодні таку багатогранну й талановиту особистість важко знайти. Надія Данилевська — продовжувачка традицій славетних представників української інтелігенції минулого, справжня подвижниця на ниві народної культури”, — зазначила народознавець і журналістка Ольга Рутковська. Про незабутні обрядові вечори, започатковані у 1990-ті ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, які проходили за активної участі Надії Данилевської та Миколи Ткача і стали визначною мистецькою подією не тільки у столиці, нагадала просвітянка і громадська діячка Еліма Бортнічук.
Щиро завіншувала пані Надії її землячка, нині тернопільська журналістка і письменниця Валентина Семеняк-Шенгей. На вечорі виступила Лариса Дубовик, директор київської школи № 110, де Надія Олександрівна була керівником фольклорно-етнографічного колективу “Веселий гурт”. Саме їй поетеса присвятила вірш “Я з паперу зроблю літачок…” Поетичні вітання подарував письменник Микола Пода. Від Черкаського земляцтва зачитали адрес. Вітальне слово виголосила співробітник “ЦНК Музею Івана Гончара” Світлана Скиба.
Вів вечір заслужений діяч мистецтв України, актор, поет і письменник, ведучий програм радіо “Культура” Василь Довжик.
Побажаємо Надії Данилевській високих творчих злетів, нових ідей і ще не одну поетичну й етнологічну збірку.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment