ІМЕНИНИ ДРЕВНЬОГО МІСТА

Олесь ДМИТРЕНКО
Фото автора

Майже всі знають про те, що Києву понад 1500 років, але мало хто знає, що День Києва почали відзначати порівняно недавно — з 1987-го. Можливо, тому, що вели тривалі суперечки, скільки ж Києву років насправді. Й тільки після Олімпіади-80, яка вразила масштабністю, вирішили влаштувати свято і в Україні.
Тож іще 1982 року розіграли масові гуляння до 1500-річчя Києва. Попри офіціоз, це святкування дуже сподобалося, і з 1984-го в останню неділю травня почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі, а вже 1987 року офіційно вирішили відзначати День міста.
Відповідно до тодішньої риторики, метою нового свята стало “сприяння підвищенню суспільно-політичної активності всіх трудящих, посилення ідейного, інтернаціонального, патріотичного, морального і естетичного виховання”.
Програма першого Дня Києва (31 травня 1987 року) була насиченою різноманітними вуличними заходами. Свято розпочалося з театралізованого мітингу на площі Жовтневої революції (нинішньому Майдані Незалежності) й маршу-параду духових оркестрів. А далі кожен знаходив видовище на власний смак. Хтось ішов на Андріївський узвіз милуватися вернісажем, хтось — на пісенний конкурс у Центральному парку, були й літературні читання біля пам’ятника Богданові Хмельницькому, й міні-матч відомих київських футболістів на стадіоні “Динамо”. Коли стемніло, на Хрещатику почався святковий карнавал під залпи феєрверку. Одне слово, старт Дню Києва дали яскравий. Відтоді День міста святкують щороку.
Попри фінансові труднощі, цьогорічні святкові заходи були не менш масштабними, ніж у вісімдесяті. Відкрилися для вільного відвідування всі комунальні установи культури. У кінотеатрах пройшли тематичні покази художніх і хронікально-документальних фільмів, присвячених Києву. У бібліотеках та музеях — книжкові виставки, вечори поезії, вікторини, присвячені історії міста. Для дітей провели чимало веселих конкурсів, ігор, змагань. А молодь уподобала парад мотоциклістів з виступами каскадерів, КВК юних пожежників, двобої кікбоксерів, фестиваль повітряних зміїв, конкурс грації й таланту “Княгиня Київська”. Не обійшлося й без концертів відомих молодіжних гуртів і співаків. Музика й пісні цього дня лунали з різних куточків стародавньої столиці аж до пізнього вечора.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment