РАЗОМ МОЖНА ЗРОБИТИ НЕМОЖЛИВЕ

Олексій ШЕВЧЕНКО,
голова правління Сумського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Нещодавно відкрилася постійна виставка україніки в рамках проекту “Український дім” Сумського облоб’єднання товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка. Відкриття відбулося у символічному для українців місці, в приміщенні біля пам’ятника Т. Г. Шевченкові у відремонтованому та реконструйованому офісі Товариства.
Крім виставок робіт художників, майстрів народного мистецтва, світлин і листівок, згодом тут можна буде ознайомитися з бібліотекою україніки, фільмотекою, записами української музики, комп’ютерних програм і книжок. Тут обмінюватимуться книжками, фільмами й музичними творами, проводитимуть презентації. Поступово це місце плануємо перетворити на український духовно-культурний центр “Світлиця”, а згодом, можливо, і на Український дім.
Кожен народ існує доти, доки він самобутній. Тому виставкову залу створено для підтримки митців, які намагаються зберігати, розвивати і пропагувати українську самобутність, красу рідного краю.
Першою організовано дитячу виставку, і це невипадково. Наша увага — це жива вода для будь-якої творчої людини, а для дітей особливо.
На виставці потрапляємо у весняний сонячний день. Чисті дитячі душі променяться у кожному полотні, навіть у сумних творах. Бачимо Україну нашої вічно живої мрії — казкову, барвисту, гарну в минулому, сьогоденні й майбутньому. Експозиція дуже різноманітна. На ній представлено твори майже 50 авторів — учнів 23-х навчальних закладів міста Сум й області.
Твори добирало авторитетне журі з представників осередку “Українські художники” товариства “Просвіта”. Серед них — голова осередку скульптор та художник Олег Прокопчук, директор Сумської художньої школи імені нашого земляка академіка Михайла Лисенка Олексій Кузьменко, художники Олег Солдатенко, Микола та Ганна Ярові, скульптор і художник Леонтій Костур, майстер народної творчості Валентина Коздровська та інші.
Нерідко виникає питання: як можна щось робити, не маючи матеріальних і фінансових ресурсів? Відповідь проста: все можливо, коли небайдужі об’єднуються.
Представники “Просвіти” знайшли благодійників та ентузіастів-фахівців, які спромоглися власними силами з офісу “Просвіти” завдяки реконструкції й ремонту створити український духовно-культурний центр “Світлиця” з виставковою залою.
Ні виставкової зали, ні цього свята юних талантів, звичайно, не було б, якби серед кількох сотень підприємців, інших людей, до кого зверталися по допомогу, не знайшлося кількох небайдужих і багатих душею.
Найбільший внесок зробили директор ПВКП “БРІВТ” М. Шиян; начальник ДБМП “Промбуд-1”, ВАТ “Сумпромбуд” П. Рудь; заступник голови правління ВАТ “Сумпромбуд” П. Новицький; директор ВАТ “Сумибджолопром” М. Гніденко та вчителька музики Сумської музичної школи № 1 Т. Мовчан.
Зверталися ми з пропозицією про співпрацю до обласних керівників багатьох політичних партій. Відгукнувся лише голова Сумської обласної організації ВО “Свобода”, наш земляк, спортивний телекоментатор Ігор Мірошниченко, який нині живе і працює в Києві. Саме завдяки його внеску нам вдалося завершити ремонт.
Серед спеціалістів-ентузіастів, які здійснювали ремонт, найбільше зробили І. Сиротенко, М. Шевченко, А. Стегній та інші.
Запрошуємо до нашого просвітянського осередку, щоб разом творити красу і плекати самобутність українського народу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment